Menu

kolor tęczówki

Po jakim czasie dziecku zmienia się kolor teczówki oczek...bo nie pamietam kiedy to nastapiło u starszej córki. Dziekuje za odpowiedzi...pozdrawiam :)

okim76
 1481  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko

Odpowiedzi

sweetnessa27
Halo,Halo...To nie zawsze się tak dzieje.Rzadko dzieciom się zmienia kolor oczu.Noworodki rodzą się z ciemnymi oczami bo nie ma jeszcze barwnika w nich.Po kilku dniach dziecko ma już kolor swoich oczu i będzie miało już taki zawsze.Może się zmienić odcień.
okim76
tzn. ze jak synek ma szare oczka to mu takie pozostana? my z mezem mamy ja piwne a on ciemny braz...no sie okarze
MamaMarysi
Mi pediatra mówiła ,że do 3 miesiąca sie zmieniają, potem już takie zostają...choc są wyjatki
ADAMSKA98
moze miec kolor po kimś z rodziny ,jeden syn pa kolor oczy po mnie ,a drugi po dziadkach
okim76
wlasnie wyczytalam, ze moga sie zmienic do roku czasu...no albo wlasnie tak jak piszesz ADAMSKA98 moze, miec je po kims z rodziny :)
sweetnessa27
Gdzie to wyczytałaś? to nie jest niczym poparte.Tak się tylko mówi że do roku może się zmienić kolor oczu.Ale tak naprawdę to kolor się nie zmienia.Co najwyżej odcień...
korek221
MÓJ SYNEK DO 4 ROKU ŻYCIA MIAŁ TAK BŁĘKITNE OCZĘTA, ŻE AŻ RAZIŁO(grins) A TERAZ MA TAKIE JAK JA CZYLI BAAAARDZO ZIELONE(grins)
okim76
gdzie to wyczytałam...na forum edziecko :)
sweetnessa27
@korek no widzisz,nie zmienił się diametralnie.z niebieskiego na brązowy...to jest zmiana odcieniu....właśnie takie przejścia z zielonego na niebieski bądź na odwrót są bardzo możliwe
Kasia011085
mój brat jak się urodził miał przepiękne oczy....takie cudnie błękitne:))ech jak ja mu zazdrościłam!!!!!a teraz? szaro-zielone ...............to już wolę swój kolorek......
Kamkamka
W tęczówkach oczu noworodków i małych niemowląt nie ma jeszcze pigmentu. Dotyczy to wszystkich dzieci. Rodzą się więc z niebieskimi oczkami, dopiero w granicach szóstego miesiąca, a nawet później, pojawia się pigment i tęczówki, zależnie od uwarunkowań genetycznych i szerokości geograficznej, nabierają właściwej im barwy.
myszka838383
mój synek (2,5 roku) ma od urodzenia niebieskie ( ja mam ciemno-brązowe a tatus zielone) Natomiast synek mojego kuzyna..do 2 roku życia miał niebieskie i zaczeły mu się zmieniać..teraz ma 4 lata i piwne oczy :)
patusia06
u mnie w rodzinie był przypadek ze z oczek niebieskich zrobiły sie brązowe ( dzialo sie to stopniowo) wiec sie sweetnessa27 z Toba nie zgadzam .
nie pamietam ile kuzyn mial chyba cos koło 3 miesiecy.
MamaMarysi
A co za różnica jaki kolor oczu ma dzieciątko?? :/ ma jaki ma....po prostu :D
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.