Menu

Komputer a dziecko

Czy znacie jakiś program, który ograniczy dziecku czas. Widzę, że mój Janek zdecydowanie przesadza z siedzeniem przy komputerze. Znajomi mają jakiś program, ale można tylko ograniczyć czas np od 17-18, a ja chciałabym mu dać np godzinę dziennie, ale kiedy chce. Może być nawet płatny.

mamajanka
 443  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie komputer czas dziecko

Odpowiedzi

KlaudynaK
Dokładnie, chce to dajesz mu godzinę i koniec kropka. Jak nie nauczysz dziecka od małego odpowiedzialności i konsekwencji to potem może być problem.
Programu niestety takiego nie znam, ale jeśli istnieje to pewnie godziny można w nim ustalić samemu.
Kasia1978
kupiłam kiedyś w kiosku gre dla dzieci PLUSZAKI ROZRABIAKI..i razem z tą grą zainsatulje sie kontroler czasu...ja go nie instalowałam,nie wiem jak on działa i czy działa na inne gry czy tylko na te co były w tej gazetce..
PatrycjaM
ja mówię np.1godz czyli wskazówka zegara bedzie tam i tam. Lub minutnik załączam.Czasami jest sprzeciw ale nie ma dyskusji i chociaż sam umie włączyć to nie ma odwagi bo w tego przez następny tydzien by nie grał.Syn ma 5lat ale gra i tak zadko np.raz w tygodniu.
alinagj1o2
Ja mam wyłącznik czasu komputera .Jest nim mój autorytet u dzieci . I nie ma dyskusji .
clyde22
Ty ustalasz zasady. Wystarczy właczyć budzik na godzinę. Po zadzwonieniu komputer powinien się "sam" wyłączyć....
daryjka87poznan
Kup taki zegar do nastawiania jajek jak sie gotują. Nastaw na 30min czy tam godzine. Jak zacznie dzwonic to bedzie oznaka ze juz koniec gry i trzeba zejsc z komputera. Musisz byc stanowcza to bedzie działac.
irekzboralski
ja również wykorzystuję minutnik do wyznaczania czasu Mikołajowi na komputer....zaczyna dzwonić i póki co Mikołaj bez dyskusji kończy grę..
jungielka
Ja bym ustawiała minutni, tak, jak dziewczyny radzą :) dziecko będzie widziało, ile czasu mu jeszcze zostało, a jak mu się komputer wyłączy w trakcie gry, to będzie rozdrażnione i po co mu to?
mamajanka
Metoda z minutnikiem zadziała na krótką metę. Za parę dni będziesz miała więcej roboty w domu i nawet się ucieszysz, że dzieciak dłużej się sam czymś zajmie. Zresztą dzieci rosną i lepsze jest coś "raz na zawsze". Ja zainwestowałam w program Limit na komputer, gdzie ustawiasz sztywny limit (dałam pół godziny) i jak dziecko siedzi za długo, to go wyloguje po tym czasie. Co mi się podoba, to że ustawiam ile czasu na dzień ma być dostępne, a nie od której do której. Koleżanka innym programem ustawiła dla dorastającej córki dostępność komputera od 16-19 i dziewczyna siedzi dziennie bite 3 godziny gapiąc się w komputer. Chyba nie o to jej chodziło...
W tym programie mozna też drukować kupony, które przedłużają dostępny czas. Ja daję je dzieciom za pomoc w domu. Wyniesienie śmieci 15 minut, zmywanie po obiedzie 15 minut itd. Chce się więcej pobawić, to niech na to zapracuje!. Trza od małego uczyć biznesu :)
Jakby któraś z was była zainteresowana polecam Limit na komputer mobilo24.eu/limit
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.