Menu

komunia!!

dziewczyny powiedzcie prosze ile teraz sie daje na komunie dla chrzesnicy -chrzesniaka???z gory dziekuje bardzo za odpowiedzi

ania2682
 1471  47

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zakupy komunia chrzesnicy

Odpowiedzi

madzialena
u nas chrzestny daje ok 1000zl
Ada3610
u nas na chrzest i komunie daje się około 1000, a na ślub 2500-3000
Ada3610
PS te kwoty tyczą się najbliższej rodziny. Mąż jest chrzestnym u sąsiadów i na komunie (4lata temu) dostała od nas aparat fotograficzny koszt ok.600zł.
koza54
@madzialena chyba jedno zero za dużo napisałaś (grins)
Ada3610
koza54 to Ty byś dała na komunię chrześnicy 100zł (smiech)(smiech)(smiech)
kreskah
to jest masakra co się teraz dzieje- takie prezenty na komunię, chrzciny, więc co będzie na ślub jak te dzieciaki podrosną?
Ja ani mąż nie mamy chrześniaków, w sumie też nie chodziliśmy długo na chrzciny czy komunię- nie miałam pojęcia ile się teraz daje- i strzeliłam jak poszliśmy na chrzciny siostrzeńca męża (tuż przed chrztem mojej córki) i daliśmy bodajże 200 zł. Sistra męża była chrzestną mojej córki i dała jej komplet kolczyki, wisiorek, łańcuszek z białego złota z brylantami. Totalnie mi było głupioMoje córki na chrzciny dostawały po ok 400-500 zł, a od chrzestnych 700- 1000 zł. W szoku byłam, ale negatywnym. Czułam się cholernie zobowiązana- między chrztem jednej i drugiej córki mieliśmy komunię bratanicy męża- Jej rodzice (nie będąc chrzestnymi) dali mojej córce 1000 zł- to ileż ja miałam jej dać na komunię? 1000 zł nie byliśmy w stanie... Kupiliśmy złoty łańcuszek i wisiorek- coś koło 400 zł, choć to dla mnie i tak było dużo. Później druga córka znów dostała 1000 zł (tym razem brat męża był chrzestnym). Moim zdaniem to dużo za dużo.
Teraz znajomi zaprosili nas na komunię córki- nie mam pojęcia ile powinnam dać, totalnie nie mamy kasy, więc pewnie kupimy prezent za ok 200 zł.
Szlag mnie trafia, bo ludzie sami się napędzają "kto da więcej". Ja akurat nie czuję potrzeby takiej rywalizacji, w dupie mam ile dali inni- "ile więcej"- ale głupio czuć się zobowiązanym wobec osób, które nam (naszym dzieciom) tyle dają.
minio
mam pytanie,czy to na pewno komunia swieta?(smutna)
kasia3030
@Ada3610 jak Cie stać to dawaj ile chcesz a nie wyśmiewaj się z innych ja bym tyle na komunię nie dała.
koza54
Ada tysiaka na pewno bym nie dala, bo ledwo ponad tyle zarabiam wiec dla mnie to spora przesada. Dla chrzesnicy moze bym nie dala stowy ale na pewno wiecej niz 300zl nie dalabym. Wszystko na miare mozliwosci
lola86
My kupiliśmy aparat nikona za 300 zł a i tak twierdziłam ze to za dużo . Bo gdy tylko maż pracuje @oliwusia nie martw się ja też nie dostałam . Bez przesady , co nie którzy to chyba się źle czuj . No i jak tu potem w kościele wysiedzieć jak w domu czeka tyle kasy (smiech)(smiech)(smiech)
syla
Ludzie chyba powariowali ciekawe co na wesele,daj tyle na ile Cię stać @Ada nie wyśmiewaj się z innych bo ja na chrzest ani komunie nigdy nie dała bym 1000 ani na wesele 3000 musiało by mi sie w głowie chyba przewrócić nawet gdyby było mnie stać na to bym nie dała
artisylvi
Moja chrześnica też w tym roku ma komunię i bardzo się tym martwię,ponieważ oprócz pieniążków na "życie" wszystkie idą w opłaty i ogromny kredyt. Pożyczki na prezent brać nie będę, a nawet jakbym chciała to nie będę miała z czego spłacać...:( nie wiem co robić.
JumaPi
w naszych rejonach( powiat opoczyński) jest takie głupie "uzależnienia" zadłuż się i pokaż że dałaś i miałaś a że nie miałaś lub dałaś niewiele, dlatego tutaj chrzestni na komunię dają 1000zł i w wzwyż dla mnie to jest totalna głupota bo nie pochodzę stąd tylko się tu przeprowadziłam do męża
myszka838383
chrzest..komunia...1000zł??? (wow)(krejzolka)
minio
kiedys dzieci dostaly zegarek na komunie i sie bardzo cieszyly,a teraz to siechyba w glowach przewraca,bo na komunie 1000 zl od kazdego goscia,a na wesele to chyba limuzyna bedzie za malo-smutne to,bo komunia ma byc przezyciem duchowym dla dziecka,a nie materialnym-to jakas paranoja konkurowac w tym-kto da wiecej,to jest smutne.
Ada3610
kasia3030 ja się nie wyśmiewam. Tylko wyrażam swoje zdanie. Napisałam ile u mnie się daje. I podkreśliłam, że chodzi o najbliższą rodzinę. A poza tym o takich uroczystościach wie się z dużym wyprzedzeniem i można uzbierać na prezent.
minio w pytaniu jest napisane że chodzi o chrzestnych, a nie od każdego gościa.
mycha2706
Ja jestem chrzestna i teraz bliżniaki mojej siorki idą do komunii,kupuję chrześniakowi aparat,bo chciałby miec,koszt Nikona 229:) Plus najtańszy telefon 99 zł,drugi chłopak dostanie taki sam telefon.Gdybym teraz miała dać Im po 1000 to co z 18? Ze ślubem?
JUSTYS
Jak bym miała dać komuś na ślub 3 tyś.to wolałabym nie iść :)
Daj na komunię tyle, na ile was stać
koza54
ta uzbierać.... tak czy siak nie dałabym 1000zł w prezencie. Ludziom się w głowach poprzewracało.... @minio bardzo dobrze napisała, to ma być przeżycie duchowe, dziecko ma się cieszyć samą komunią a nie prezentami..
Mysiaa
ludzie nie szalejcie....komunia to nie jest jakieś przyjęcie prezentowe!!!Komunia to skrament święty...czasem się zastanawiam dlaczego ludzie tak robią??Chyba tylko po to żeby się pokazać....: "Ja jestem lepszy od Ciebie bo dałem 1000 złotych".Masakra.(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.