Menu

Komunia Święta prezent?

Na 19.05 dostaliśmy z mężem zaproszenie na dwie komunie. Jedna to mój chrzesniak i o komuni wiemy już od ok2lat. Wiec na tą komunie pójdziemy-jeden dzień. Chcę dać pieniądze bo rodzice sa bardzo rozsądni i wiem ze pieniadze dobrze "ulokują". ILE DAĆ???
Druga sprawa do druga Komunia. Skoro mam zaproszenie to wypada coś kupić-tylko co i za ile????
A moze pójść na drugi dzień "na kawe" z prezentem, czy przekazać w dniu Komuni przez np. moją teściową?
Nie wiem co robić. PORADZCIE.

PatrycjaM
 485  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zakupy prezent komunia święta

Odpowiedzi

jagoda30
Daj tyle,na ile Cię stać,fakt bycie chrzestną zobowiązuje,ale to co ludzie teraz wyprawiają to moim zdaniem przesada.
Co do drugiej komunii,na pewno nie przekazuj przez drugą osobę,trochę nieładnie (nigdy)
Teraz moda na gadżety,ale ja bym kupiła jakiś fajny album,o czymś co interesuje dziecko.Podobają mi się też sztućce z okolicznościowym grawerem.
goskapolak
Ja dałam w zeszłym roku 500złotych.Dla drugiego dziecko może kup konsolę- jesli lubi takie rzeczy na pewno się ucieszy.
jagoda30
http://dzieci.pl/gid,15536575,img,15536777,kat,1024247,title,Top-10-prezentow-komunijnych,galeria.html?smgputicaid=610824 może nie utnie linka
piasekpustyni
1) Daj tyle na ile Cię stać. 2) Jak nie możesz iść to nie podawaj przez kogoś prezentu tylko pójdź na drugi dzień albo za tydzień. Dla mnie pieniądze to najpraktyczniejszy prezent. Ale tez bez szaleństw.
goskapolak
Geodonna Twój głos w tym kontekście to głos wołającego na pustyni(awve)
I dlatego między innymi ja się nie odnajduję wśród wyznawców i głosicieli TEJ religii.Dla mnie danie prezentu na komunię to jak danie prezentu urodzinowego.Tyle i nic poza tym.
PatrycjaM
Zgadzam sie z Geodonna23 ale moje osobiste uczucia tu nie maja nic do rzeczy. Idziemy na komunie i wypada kupić prezent. Zresztą ta druga Komunia to dla mnie był szok bo chłopak ma 6,5 roku-dla mnie za wcze snie.
dziekuję za porady.(awve)
czekoladka22
my tez idziemy na komunię do mojego męża chrześniaczki trochę głupio bo nawet zaproszeń nie dostaliśmy i nikt nic nie wie.. jej rodzice są rozwiedzeni ona mieszka z mamą a jej tata w francji pracuje ,
My damy najprawdopodobniej pieniążki bo ona ma wszystko tak ze nie wiadomo co kupić to jest ukochana córeczka tatusia rozpieszczona ma wszystko tatus jej wszystko kupuje ...
Iwona1977
Niestety ludzie ludzi uczą takich zachowań... kto ile dał? a ile teraz się daje? zygac się chce , chrzestni nie są wybierani dla dawania kasy!!!!!! i @geodzia ma rację takie są prezenty komunijne inne można dać na urodziny
Iwona1977
A wypada kupić pamiątkę komunijna nie prezent ....katolicy
MagdaN
wypada czy nie wypada...dostałam listę prezentów które chrześnik męża sobie ''zażyczył'' mieliśmy 7 dni na podjecie decyzji czy wybraliśmy coś z listy żeby mogli ''odhaczyć''. komunia 19 maja tablet plus 500zl w kopercie już czeka. Ja się cieszyłam z zegarka i książki z baśniami która mam do tej pory czytam swoim dzieciom...czasy się zmieniają niestety:/ duza w tym zasługa nas dorosłych,bo wątpię,żeby dziecko wpadło na taki pomysł z lista np.
PatrycjaM
PAMIATKA KOMUNIJNA już kupiona-to dla mnie oczywiste!!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.