Menu

koncentracja u mojego dziecka :(:(

Chciałabym pomóc małemu ćwiczyć koncentację gdyż w zeszłym juz roku miał z tym lekki problem. Jego problem z koncentracja polega na tym, że np nie dosłuchuje czegoś w szkole, że trzeba coś zrobić. Np pamietam w tamtym roku uczył się wierszyka, recytował chodząc w te i wewte, jak poprosiłam go żeby usiadł i recytował, to już nie pamiętał wierszyka. Proszę o jakieś propozycje ćwiczenia koncentracji u mojego małego ucznia, ma 9 lat.

Aagataa
 295  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Opieka nad dzieckiem koncentacja

Odpowiedzi

jagoda30
I tu ma pole do popisu :"nasza" pani psycholog(grins)
A tak na poważ nie to moim zdaniem przydała by się Wam wizyta u speca,niech stwierdzi w czym tkwi problem i dobierze odpowiednie ćwiczenia i sposób treningu.
LaMandragora
:) Nie wiem, w jakim stopniu oglada tv i siedzi przed komputerem... ale dobrze to ograniczyc.

Jezeli Cie to martwi... to moze cos w tym jest. Czym bardziej unormowany tryb zycia, konkretny plan dnia, granice takie i takie, tym dziecku latwiej i tym lepiej sobie radzi. To ma tez swoje odbicie w koncentracji... i jakosci nauki.
LaMandragora
I jw. Do fachowca... jezeli Ci to mocno martwi.
malutka543
http://www.bbedukacja.pl/dzieci_6_9/szkola/o_koncentracji_slow_kilka.html ciekawy artykul na temat koncentracji u dzoeci w wieku szkolnym. Gdzies tez slyszalam ze witaminy omega-3 wspomagaja koncentracje.
Aagataa
(serce)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.