Menu

Konkubinat: tak - nie?

Ostatnio mogłoby się wydawać, że małżeństwa wychodzą z mody. Jak nie rozwody, to po prostu związki bez "zbędnego papierka". Wiele par decyduje się na wspólne mieszkanie i życie bez ślubu. Dlaczego? Strach przed związaniem się na cełe życie? Czy po prostu ułatwienie go sobie? Drogie Netmamy - czekam na Wasze opinie dotyczące konkubinatu!!

Ania
 827  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina małżeństwo konkubinat

Odpowiedzi

mycha2706
Byłam raz mężatką i żaden papier nie jest gwarancją, ze "będą żyli długo i szczęśliwie".Teraz od 6 lat żyję w konkubinacje(nienawidzę tego słowa) i nie mam zamiaru wychodzić za mąż.
amalka
Jesteśmy małżeństwem ale wcześniej żyliśmy razem bez tego przysłowiowego papierka. Po ślubie zmieniło się jedynie moje nazwisko i to wszystko. Pobraliśmy się głównie ze względu na kruczki prawne.

Mamy wśród znajomych małżeństwa i osoby "niezaobrączkowane". I jedni i drudzy mają chwile lepsze i gorsze- jak każdy związek chyba...
Zana
jestem szczęśliwie rozwiedziona ,obecnie w związku nieformalnym od 5 lat i nie planuję ślubu
emiliab
Nie każdy nadaje sie do małżeństwa, znam osoby dla których małżeństwo to swoiste więzienie, pomimo, że kochają swoich partnerów. Czasami człowiek po prostu musi czuć się wolnym człowiekiem.
madziullka
nie mam za sobą rozwodów obecnie zyje w konkubinacie. I nie mam w polanach wychodzić za mąż... Bo po co?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.