Menu

konkursplastyczny - ratunku mam pustkę w głowie...;/

Dziewczynki pomóżcie bo mi zaczyna pomysłów brakować - mój syn mnie wykończy ...znowu zgłosił się do konkursu plastycznego o segregacji i recyclingu śmieci (technika dowolna) , temat: "Segreguję-Zyskuję" a teraz siedzi i ryczy bo nic wymyślić nie może...

Może macie jakieś ciekawe pomysły na taką pracę?
Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(prezent)

korek221
 538  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

śmieci konkurs recycling

Odpowiedzi

mycha2706
https://www.facebook.com/Rozrabiaki niech Grzes spojrzy tutaj, tam są też rzeczy z recyklingu, często robimy :)
Anemona
"segreguje zyskuje " hm można sprzedawać niektóre surowce wtórne i mieś materialny zysk. Lub można zbierać zakrętki z butelek pet i oddawać je instytucja które je sprzedają i pieniądze ida na jakiś szczytny cel.

Wiadomo że jeżeli sie śmieci segreguje (segregacja jest bezpłatna lub płatna symbolicznie) jest mniej śmieci niesegregowanych(balasty) który trafia na składowisko odpadów i koszt jest wtedy wiekszy. Czyli poprzez segregacja oszczędzasz.

Ewentualnie zyskuje na tym nasz planeta i my, gdy baterie i inne niebezpieczne odpady wkłada sie do odpowiednich pojemników/worków i trafiają w odpowiednie miejsce. Bo przez składowanie na składowisko odpadów komunalnych niebezpieczne składniki zanieczyszczają środowisko.

Można coś narysować najlepiej farbami na takiej ogromniej kartce wyjdzie taki plakat. Obrazki poruszające powyższe tematy.
Madzika
z tym płatna symbolicznie to bym się sprzeczała, u nas wywóz śmieci z 3 złotych zwiększył się o 17 bo kosze do segregacji wstawili . a i tak jedna śmieciara je zbiera.
Anemona
Madzika pewnie u Was weszła już na nowa Ustawa a to juz jest inna bajka (krejzolka)
Tuptolek
może niech narysuje dziecko niosące makulaturę i wychodzące ze skupu z kasą i nad nim chmurka, a w cmurce pomsł co sobie kupi za tą kasę, z jednej strony ludzik wchodzący w drzwi z napisem skup niosący makulaturę, i dlaej obok na kartce drugie drzwi i wychodzacy z znich ludzik z tą chmurką
halina21
można narysować lub wykleić np kupkę z butelkami,kupkę z makulaturą ,kupkę z puszkami czy plastikami i potem znak równości i piękna łąka ,plac zabaw i napis segregując śmieci zyskujemy czysty plac zabaw lub czysta planetę albo oddanie do skupu złomu różnych puszek równa się kilka złotych na np.zabawkę czy coś dobrego
korek221
Dziewczynki jesteście jak zawsze NIEZAWODNE - bardzo dziękuję(grins)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.