Menu

kontakt kobiety ciężarnej z różyczką

Jestem w 34 tyg ciąży i wczoraj przez 2 godziny było u mnie dziecko, które jak się dziś okazało ma różyczkę. Wiem, że ten wirus jest groźny dla kobiet w ciąży, a zwłaszcza dla płodu. Wiem, że byłam zaszczepiona jako dziecko na różyczką dwiema dawkami, a synek dostał na razie jedną, tą w 13 miesiącu. Nie wiem co mam robić, nie pamiętam czy przechodziłam w dzieciństwie różyczkę. Nie mam nawet jak dowiedzieć się czy miałam to. Czy mój synek może zarazić się tym wirusem i co ze mną? Dopiero po południu będę mogła skontaktować się z moim ginekologiem. Pomóżcie!!!

milcia22
 860  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża różyczka

Odpowiedzi

agnese32
musisz sie skontaktowac z lekarzem bo moze byc niebezpieczne dla plodu (kwiatek) i on Ci da wskazowki co masz robic
Anemona
sprawdź czy miałaś różyczkę. Ja w ciąży miałam kontakt z dziećmi chorymi na ospę ale w dzieciństwie ją miałam i mojemu dziecku nic nie jest
milcia22
nie mam jak sprawdzić czy miałam różyczkę, w książeczce zdrowia, tej małej nic nie pisze na ten temat.
Lwiczka
A nie Byłaś szczepiona? Ja pamiętam, że w szkole podst. wszedł obowiązek szczepień na rózyczke zwlaszcza dziewczat.
maja1482
można sprawdzić czy przechodziło się różyczkę, nawet jeśli nie ma takiej informacji w książeczce zdrowia... z tego co się orientuję robi się specjalne badania na sprawdzenie przeciwciał... te badania z pewnością zleci Ci lekarz gin jeśli powiesz jak przedstwia się sytuacja, albo sama o nie poproś(prezent)
milcia22
byłam szczepiona, przecież napisałam, że dostałam 2 dawki, jako niemowlę i dawkę przypominającą w 2000 roku.
racjooleq
W tak zaawansowanej ciązy nie powinno to być aż tak bardzo szkodliwe jeśli okazało by się, że zachorowałaś - jeśli nie pamiętasz czy byłaś szczepiona zrób po 10 dniach od kontaktu z nosicielem test z krwi na óżyczkę Igg i Ign:) I będziesz wszystko wiedziała - nie zamartwiaj się niepotrzebnie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.