Menu

Kontakty u szkolniaka

Czy waszym zdaniem noszenie szkieł kontaktowych przez dziecko w wieku szkolnym to dobry wybór?

Rouge
 433  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

kontakty wzrok szkła kontaktowe

Odpowiedzi

alinagj1o2
Moi chłopcy mają okulary i jakoś im to nie przeszkadza.Fakt czasami muszę iść do optyka,ale mam oprawki z dobrej firmy i wytrzymują wszystko.Teraz noszenie okularów przez dzieci jest normalką i nie spotkałam się żeby kogoś z tego powodu przezywano.Tak było dawniej.Jak ktoś chce kogoś przezwać i tak znajdzie powód.Ale to wybór każdego indywidualnie,ja po prostu nie myślałam nigdy o szkłach.
Agula
Sama nie wiem. Obawiam się, że dziecko w tym wieku nie będzie pamiętało aby przed każdym zakładaniem i ściąganiem umyć rączki, co może doprowadzić do zapalenia spojówek. Soczewki powodują także nasilenie suchości oka, oczywiście nie u wszystkich, jednak według mnie lepiej poczekać z kupnem soczewek dla dziecka, ale najlepiej zapytać okulistę
mala2202
Mysle ,ze noszenie soczewek przez dzieciaki to nie najlepszy pomysl,dzieci maja czesto brudne rece i tra oczy co moze powodowac odklejenie soczewki i jej wypadniecie z oka.Nie wiem czy ruchliwe dziecko zajete zabawa bedzie pamietac o higienie i czy bedzie uwazac w czasie np.gier na w-efie,Poza tym przyzwyczajanie oczu do soczewek bywa uciazliwe.W zaleznosci ile lat ma Twojw dziecko chyba warto zaczekac do 14-15 roku zycia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.