Menu

Korekta wzroku

Znacie może kogoś kto miał operację oczu w celu usunięcia wady wzroku? Kuzynka ma dużą wadę wzroku (-6 diptri) i rozważa taką ewentualność, ale jednak jest ten strach... dlatego chciałybyśmy poznać opinie kogoś kto to przechodził lub kogoś kto zna kogoś kto ma takie coś za sobą... (ale zamieszałam na końcu)

paula80
 677  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

wzrok operacja oczu oczy

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Tak... Przyjaciolka mojej mamy nosila takie grube okulary jak denka od sloiczka. Zoperowala sie i nie nosi juz od la okularow.
Jak duza byla jej wada wzroku... nie wiem...
Ale biorac pod uwage, jak wygladaly jej okulary... to chyba nie mala.
kasia13_archiwum
Druga przyjaciolka mojej mamy natomiast miala bardzo powazna wade wzroku, prawie nic nie widziala.
Zoperowala sie... i po operacji, ktora nawiasem mowiac sie udala, nie oszczedzala sie. Od razu wskoczyla w wir prac domowych. Pod wplywem wysilku oderwala jej sie siatkowka.
Jest niewidoma. Operacja poszla na marne. Teraz nie mozna juz nic zrobic.
Agula
Również mam wadę wzroku, może troszkę mniejszą niż Twoja kuzynka. Jakieś 4 lata temu byłam z dwoma koleżankami w Katowicach, w klinice gdzie robią tego typu zabiegi. Najpierw przeprowadzają serię badań, aby dowiedzieć się czy wada się nie pogłębia, dlatego dobrze mieć wyniki badań wcześniejszych. Niestety okazało się, że nie mogłam mieć wtedy tego zabiegu bo nie skończyłam jeszcze 21 lat. Później już tak naprawdę nie było kiedy. Z tego co wiem, najlepszym okresem na zabieg, jest jesień, kiedy słońce tak bardzo nie razi. Po zabiegu należy chodzić w słonecznych okularach, w ogóle nie przesiadywać w zadymionych pomieszczeniach. Najlepiej nie wychodzić z domu. W zależności jak oczy szybko się goją, L4 dostaje się na min 3/4 tygodnie, chociaż różnie to jest. Także jeśli kuzynka studiuje albo pracuje to musi wcześniej poinformować odpowiednie osoby. Prawdopodobnie dobrym momentem na zabieg jest już po porodzie, gdyż jest duże prawdopodobieństwo że w trakcie porodu, podczas wysiłku wada znów się pojawi. Jedna z koleżanek która z nami była wtedy w Katowicach, jechała na badania, gdyż właśnie wada jej się pogłębiła. Z 0 spadła jej do -2, nie wiem czy miała zabieg drugi raz. Jednak przy dużych wadach, od razu nie schodzi się do 0. Co jeszcze? Aha, najważniejsze, coś co spowodowało, że na zabieg chyba się nie zdecyduję, 3 znajoma, która wtedy z nami była, od jakiegoś czasu pracuje w optyku. Rozmawiała z okulistką na ten temat, a ona jej ten zabieg odradziała. Skoro ni8e przeszkadzają kuzynce okulary albo soczewki, to lepiej nie ingerować w oko. Polega to na tym, że jest ścierana wierzchnia część rogówki, tak jak peeling naskórka. Ta okulista, nie pozwoliłaby swojej córce na zabieg, w sumie dlaczego okuliści noszą okulary?
Znów koleżanka cioci, jest po zabiegu, miała -8 i jest szczęśliwa, że go zrobiła.

Oj napisałam się, trochę chaotycznie, ale najlepiej o tym opowiedzieć :)
Agula
Osobiście takie operacje polecam przy dużych wadach wzroku, ale też są wtedy przeciwwskazania, ale o tym to już lekarz więcej opowie.
paula80
@Agula - a jak się po takim zabiegu dochodzi do siebie? Czy oczy bolą, czy leży się jakiś czas z opatrunkiem?! Bardzo cenne informacje mi podałaś dziękuję
Agula
Nie bardzo pamiętam co mi wtedy kumpela opowiadała na temat zabiegu. Wiem, że sam zabieg nie boli, że nie robią obu oczu w tym samym dniu. Po zabiegu nie wiem czy łyka się tabletki przeciwbólowe, ale trzeba nosić te okulary przeciwsłoneczne bo wszystko razi. także siedzieć sobie spokojnie w domku. Kumpela chyba wspominała o tym, że nawet na początku zasłaniała okna bo tak ją raziło. Najwięcej kuzynka dowie się od okulisty, także,niech umówi się na badania w tej klinice w Katowicach, nie wiem jak teraz, ale ja musiałam być tam o 9 i te badania trwały do 15 :) trochę tego jest. jesli nosi soczewki, niech pojedzie w okularach bo przez czas badań nie można zakładać soczewek, a przed badaniem oko musi odpocząć od nich z 30 minut.
paula80
Bardzo Ci jeszcze raz dziękuję!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.