Menu

Korepetycje/ szkoła językowa: od jakiego wieku dziecka wysłać?

Dziewczyny, poradzcie mi mam 9 latka, chciałabym go wysłać na korepetycje z języka angielskiego. Ma angielski w szkole, ale jak go pytam czasem to nie za bardzo się tam uczą tego języka. Od kiedy wysłać dziecko na korepetycję, bądź do szkoły językowej. Czy 9 lat to nie za wcześnie?

Aagataa
 959  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Szkoła i Kształcenie nauka języka angielskiego

Odpowiedzi

postrzelonanama
Ja uważam, że w dzisiejszych czasach dziecko powinno się uczyć już od najmłodszych lat, małe dzieci szybko łapią, ja wyślę Jasia jak najszybciej, nawet w wieku 6 lat. Już jak był niemowlaczkiem to puszczałam mu jakieś tam piosenki po angielsku.
postrzelonanama
(kwiatek)
goskapolak
Jasne,że nie za wcześnie.Najlepiej tak od siódmego roku życia.Moja córka chodzi do szkoły językowej od pierwszej klasy podstawówki.Teraz ma dziesięć lat i wyraźnie widać efekty.
Niestety w wypadku córki metoda nauki Helen Doron się nie sprawdziła ale przynajmniej spróbowałyśmy.
NATI
Moja corcia w sierpniu skonczy 5 lat od wrzesnia idzie do szkoly angielski zna ba nawet dzis sie dowiedzialam na zebraniu ze w grupie polskim dzieciom (jest czworo Polakow )tlumaczy co Pani mowi po angielsku ja na Twoim miejscu bym zapisala nie ma co sie zastanawiac dziecki jezyki szybko chlona ja co prawda mialam obawy bo moja corcia idac do irlandzkiego przedszkola umiala po angielsku powiedziec ze chce do toalety i tyle,mialam obawy ale dala rade
Nena
Moja 4 latka chodzi do szkoły normalnej od 3 roku życia i mają angielski 3 razy w tygodniu. Na kolejnym etapie edukacyjnym, od 6 roku życia będą mieć kolejny język obcy w szkole. Im wcześniej tym lepiej. Dzieci duzo szybciej przyswajaja języki obcy niż dorośli, takze nie zastanawiaj sie jesli chcesz to zapisz.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.