Menu

Korzystasz z książek kucharskich?

Kochane, w te święta otrzymałam w prezencie między innymi piękną książkę kucharską. Niestety obawiam się, że ta, prawdopodobnie jak wszystkie inne, trafi niebawem na półkę i będę zaglądać do niej mniej więcej raz na pięć lat. Nie wiem jak Wy, ale ja straszliwie rzadko korzystam z książek kucharskich, najczęściej tylko żeby pooglądać obrazki. A przepisy najczęściej wyszukuję w internecie. A jak to jest u Ciebie? Korzystasz czasem z książek kucharskich?

Ania
 744  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odżywianie książki kucharskie

Odpowiedzi

amalka
Jako, że moja siostrzyczka (technik gastronom) serwuje rodzinie głównie "pomysły na" i inne tego typu "smakołyki", to mnie przypadł zaszczyt przejęcia maminych zapisków. Stary, mocno już wysłużony brulion, jest źródłem receptur na wszelakie danie znane mi z dzieciństwa. Wychodząc za mąż mamusia gotować nie potrafiła w ogóle. Metodą prób i błędów osiągnęła mistrzostwo sztuki kulinarnej a ja byłam (jak sama twierdzi) zdolną uczennicą (zdaniem mojego męża uczeń przerósł mistrza) Prócz "zeszytu" posiadam jeszcze stare tomisko "Kuchnia śląska" i kilka drobniejszych książek, ze wszystkich korzystam jednak sporadycznie (głównie proporcje przypraw do przetworów i oczywiście receptury ciast wszelakich), tak czy inaczej zmieniając nieznacznie zalecany skład. Kocham gotować, piec... eksperymentować.
tlolek
korzystam i mam takowych książek kilka.Ostatnio nawet otrzymałam księge kucharską sprzed niemal 100 lat :)
halina21
ja tez mam sporo książek kucharskich i czasem sama dokupuję a korzystam najczęściej z zeszytu z przepisami w którym mam najlepsze i stare przepisy sprawdzone jeszcze nawet od mojej prababci a książki służą mi głównie do inspiracji i lubię tez czasem coś nowego wypróbować bo lubię piec i gotować :)
karolcia514
nie korzystam.
daryjka87poznan
Wole korzystac w przepsiów w internecie.
Kordelia
Dawniej częściej sięgałam do książek kucharskich - teraz wolę zaglądać do internetu :)
ada410
Korzystam i to bardzo często :-))
renata29
Ja też średnio raz na pięć lat zaglądam :)
irekzboralski
mam ich mnóstwo i korzystam z nich
natuuusia19
raz na jakis czas.
karolincia
korzystam z przepisów w internecie
Ania111990
Nie lubię gotować więc nie korzystam. Chyba że mnie coś strzeli to gotuje ale zdarza mi się to raz na ruski rok bo na codzień gotowaniem zajmuje się moja mama. Ona ma jedną swoją książkę a drugą ojca i one są sprzed dwudziestu lat ale bardzo praktyczne. Kolejną książkę mamy od mojej cioci z tej to już w ogóle nie korzystamy. Częściej szukamy nowych przepisów w necie które później trafiają do zeszytu.
mammma
korzystam, lubię w nich szperać i wyszukiwać ciekawe przepisy
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.