Menu

KOŚCIÓŁ A SPIRALA

Nie uwierzycie byłam dzisiaj w Kościele na rozmowie z księdzem (chrzest)
tłumaczy mi że jeżeli kobieta używa spirali to nie może przystępować do komuni św.
Ludzie oni myślą że my żyjemy jeszcze w średniowieczu , dobrze że nie każą jeszcze przywdziewać moherowych berecików.

andzio10
 1501  32

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina kościół

Odpowiedzi

andzio10
To chyba dobrze że jestem świadoma macierzyństwa i odpowiedzialności a nie żeby rodzić tak jak niektóre pseudo matki i zabijać po porodzie lub zostawiać w szpitalu
alinagj1o2
Każdy ma wybór,jak pisze atena w kościele jest to środek wczesnoporonny.Nie wszystkim to musi odpowiadać, kościół też wymaga ma 7 przykazanie nie zabijaj.Każdy ma sumienie i rozum niech robi co mu one podpowiadają.
IziaMorela
Jak dla mnie to jest chore....
tlolek
jak chodziliśmy na nauki przedmałżeński prowadzone przez franciszkanów to ich zdaniem każdy stosunek który nie jest po to żeby było dziecko (tylko dla przyjemności) jest grzechem...w trakcie tych nauk ojczulek zaprosił "modelową"rodzinę (ich zdaniem) mają 3 dzieci ona nie pracuje jedynie on jest nauczycielem w podstawówce...kasy brak eksmitowali ich na bruk mieszkają kątem u kogoś....ktoś zapytał sie "to czemu im nie pomożecie-finansowo" ojczulek "bo potrzebujemy kasy na nowy kościół"
co prawda baaardzo odbiegłam od tematu ale chodziło mi o to ich zakłamanie i obłudę w tym przypadku....a co do spirali to tylko sprawa moja i męża jaką metodę wybieramy a lepiej zapobiegać niż zabijać czy porzucać bo brak pieniędzy na dziecko
avialle
ale świętokradczynie!! Wy się cieszcie, że nie musimy przed ślubem przynosić zaświadczenia o dziewictwie :D:D
buahahah
avialle
a pami, która prowadziła mój kurs przedmałżeński, ma 7kę dzieci i mówi, że zawsze myśleli, że jak ich Bóg obdarzy to będzie cudownie.
Co więcej antykonc. tylko naturalna i, że kalendarzy jest po to, że "odkłądamy myśl o potomstwie", ale jak Bóg nas nim (mimo kalendarzyka) pobłogosławi to przyjmiemy je z radością.
Mąż tak kopał mnie pod stolikiem, że miałam siną kostkę :D:D:D
avialle
chodzę do kocioła, ostatnio coraz rzadziej, te msze zabijają wiarę we mnie...
avialle
tak. wymarzyłam sobie ślub w kościele, i musisz u nas mieć kurs przedmałżeński, szkolenie dla początkujących. Najlepsze, że jako jedyna prowadziłam kalendarzyk (który zwyczajnie przepisałam z przykładu w broszurce) bo reszta narzeczonych była już w ciąży :D
avialle
czyli Ci którzy porzucili swoje za krótko czekali na kasę?
avialle
aa no da 1.000zł becikowego :D:D
avialle
mimo że mieszkam na Śląsku nie rozumiem ni w ząb :D
artanis
Ale ja nie rozumiem w czym problem???
Jest KK, nie zgadzacie się z jego naukami, doktrynami itd? Nikt nikogo nie zmusza przecież do chodzenia do komunii itd.

Jeśli uważacie, żę możecie stworzyć nowocześniejszą wiarę - proszę bardzo. Przecież tak powstały właśnie wszystkie odłamy chrześcijaństwa.
Gdybym należała do sekty która wmawiałaby mi, że plucie do doniczki z kaktusem zapewni mi szczęście i zbawienie, a bym się z tym nie zgadzała - nie plułabym, nie uczestniczyła w spotkaniach itd.


O co ten cały miszmasz?
avialle
hahaha a ja już miałam pisać do rodowitych ślązaczek z prośbą o pomoc :D co to ta lacka :D:D:D
artanis
@annabasiak1980 : polecam przeczytać wątek o chrzcie - tam dokłądnie jest wytłumaczone dlaczego ksiądź tak postąpił - ja się w pełni z nim zgadzam.
avialle
@annabasiak1980 u nas był problem bo mąż nie poszedł do spowiedzi, ale akurat tu ksiądz zachował się godnie, bo powiedział, że skoro on się zgadza na to bym wychowała dziecko po katolicku to chrztu udzieli.
avialle
@artanis nie chodzi o KK ale o kler, który niestety dość plastycznie obrabia pisma źródłowe i inne traktujące o wierze, wyciągając to co dla nich wygodne.
Bo przecież łatwo w piątek ochrzcić kurę imieniem ryba i zjeść niż pościć jak owieczki boże ;).
To samo z celibatem, nigdzie w Biblii o tym nie ma, ale co dać dziecku księdza jak tata umrze? Probostwo?? O nie, po co kasa ma iść dla dziecka jak może zasilać skarbiec kościoła, przez małe 'k'.
ODYNIECKA
Ksiądz nie powinien odmówic chrztu dziecku. Przecież w zagrożeniu życia dziecka chrztu może udzielic każdy -to Chrzest z wody.
Znam takie małżeństwo "cywilne", ksiądz udzielił chrztu bez problemów tylko oni nie mogli przystąpic do komunii. Powiedział, że jak na razie nie może byc inaczej to chrześni mają byc przykładem.

A co do antykoncepcji to Kościókl jest generalnie przeciwny bo wiąże sie ona z ochroną poczęcia i tyle. A jeżeli chodzi o księży to kazdy jest tylko człowiekiem.
artanis
@avialle: zgodzę się z Tobą, tylko to jest krytykowanie instytucji... do w której uczestnictwa, należenia nikt nie zmusza. O to chodzi. Można krytykować ZUS - ale do kościoła nikt nie każe chodzić.
artanis
polecam wątek:)
http://www.netmama.pl/opinie/28192-0/Chrzest-tak-czy-nie.html
artanis
ucieło: http://infobot.pl/r/15n4
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.