Menu

koślawość kolan a duża masa ciała dziecka

Byłam wczoraj na bilansie 2-latka z Krzysiem i okazało się, że moje przypuszczenia się sprawdziły. Po pierwsze- zbyt szybko przytył w krótkim czasie, tj, w sierpniu ważył 12,5kg, a teraz waży trochę ponad 16kg. No i po drugie-prawdopodobnie przez ten przyrost masy ciała zniekształciły mu się kości i stawia stópki do wewnątrz, ma sporą przerwę między kostkami, czyli mam do czynienia z koślawością kolan. Dostaliśmy skierowanie do ortopedy, wizyta niestety dopiero 9 czerwca, poza tym musimy pobrać krew:badanie ogólne z rozmazem, tsh, poziom glukozy i mocz. Martwię się, że do czerwca pogorszy mu się. Wiem z neta, że ma siadać często po turecku, jazda na rowerze też powinna pomóc. Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić, żeby mu pomóc. Może jakieś buty?

milcia22
 1006  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie koślawość kolan

Odpowiedzi

izkalepszy
chodzenie na bosaka na piętach i na paluszkach,buty z usztywnioną piętką
milcia22
2-latkowi trudno wytłumaczyć, że ma inaczej stawiać stopki, nawet siedzieć po turecku nie chce za bardzo, układam mu tak nóżki jak jest bardzo zajęty i nie zauważy co robię. A te buty to takie jak np. na Allegro profilowane?
sheryl
na pewno odpowiednie buciki ortopedyczne, ale tu decyduje o wwszystkim ortopeda bądź rehabilitant.
Mój też ma koślawe kolanka (a szczuplak).
milcia22
no właśnie nie chcę mu zrobić krzywdy, zobaczę może będzie więcej pieniążków w przyszłym miesiącu to wybiorę się prywatnie do ortopedy, a na razie będę z nim ćwiczyła
alinagj1o2
Nie wiem z kont jesteś bo nie masz podane.Z tego co mogę ci polecić to zobacz czy w twojej miejscowości nie ma poradni wad postawy dla dzieci.Tam lekarz przepisze ci jakąś gimnastykę lub pokażą jak ćwiczyć z dzieckiem.Są też ośrodki gdzie ćwiczą z dzieckiem indywidualnie.
Odnośnie bucików,to jest możliwość jeżeli lekarz ortopeda wystawi ci skierowanie zrobić na wymiar.Nie są tanie NFZ daje częściowe dofinansowanie.Takie buty to plus w tym że są dostosowane do stopy dziecka na jego wymiar.Lepiej jak teraz pochodzi w takich butach jak jest mały niż będzie miał wadę jak pójdzie do szkoły i na pewno nie będzie chciał w takich chodzić. Nawet znane firmy jak Bartek czy Memo nie zastąpią buta dopasowanego.Wiadomo czasami poznać że to but ortopedyczny ale dziecku w tym wieku to obojętne a naprawdę są skutki.Moi chłopcy zaczęli nosić takie obuwie jak mieli po 2,5 roku wykosztowałam się są duże efekty.Do mnie też dziecko nie będzie miało pretensji w przyszłości że coś zaniedbałam bo zrobiłam wszystko co zrobić było można .Dotychczas synowie chodzą na gimnastykę a mają 7 i 8 lat.Rehabilitacja dziecka to podstawa.Trochę się rozpisałam,ale sama to przechodziłam.
annapapugapl
Nie czekaj i idź prywatnie do lekarza. A na własną rękę nie kupuj żadnych butów bo zrobisz dzieciakowi krzywdę. Sprawdź też dietę dziecka - dlaczego tak szybko przytył. może niewłaściwe żywienie, za duzo dodatków pomiedzy posiłkami? Przy dużej wadze i kregosłup sobie nie poradzi. Zacznij od tego. Dziecko pulchne to niezdrowe dziecko - to dawne podejście do wyglądu dzieci, robi im tylko krzywdę. Pozdrawiam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.