Menu

koszmarny remont

Jestem chora, mam do napisania prace mgr w sumie przez te 10 dni do końca miesiąca muszę ją skończyć, a sąsiad ma remont. W dzień sobie chyba można walić i wiercić- choć ja za chwilkę tutaj zwariuje i jestem na prawde już na skraju wytrzymałości. I sie zastanawiam, czy w jest może jakaś ustawa w prawie lokatorskim, że o remoncie trzeba informowac sąsiadów i nie można ich przeprowadzać w weekendy. Koleżanka kiedyś miała ze swoim remontem taki problem własnie ze straszne ograniczenia czasowe. I tak sie zastanawiam czy to odgórnie dotyczy wszystkich czy każda spółdzielnia ma jakiś inny regulamin. Bo na stronie spółdzielni odnośnie remontów nie znalazlam absolutnie nic...

Maffi
 1101  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

remont prawo

Odpowiedzi

xkasiulax
Chyba nie muszą cię informować o tym kiedy robią remonty i że może być głośno,ale jako dobrzy sąsiedzi mogli powiadomić,że będzie głośno :):)do 22 mają czas.(awve)
xkasiulax
bez ładu i składu ...sorry (grins)
Maffi
Kto by wynajmujących studentów informował;) o 5 ranu budzi mnie współlokator, a jak zasypiam to o 8 mam remont... pada deszcz i jestem chora więc wyjśc nie moge... martwie się, że jutro i w niedziele będe miała powtórkę z rozrywki i nic z tego co zaplanowałam nie zrobie:(
Maffi
Dzisiaj to nic nie wskóram, bo o tej porze to raczej na pewno można hałasować... tylko to jutro;(
Beki
ehm.. może wyjść gdzieś, do kogoś gdzie jest cicho? Biblioteka? Nie ma co narzekać i tracić czasu na nerwy.. lepiej weź się do pracy bo czas ucieka.. (grins)
justii34
Każda spłódzielnia ma prawo ustalać swoje warunki ,ale ogólna ustawa jest taka iż w godz.obiadowych 15-16h przerwa.do 19h tylko glosne prace remontowe.OD 7-9h ciche prace remontowe .Coś w tym rodzaju.Masz kogos z policji znajomego ,oni znają godz.na pewno.
Masz dobra kumpele lub do rodzinki w iszy do pokoiku sie zamknąć i pisać.Znam ten boł nasz sasiad rok czasu tak remontował.koszmar.
i pamietam ze nie chcial sie dostosowac do przerw wiec poprosilam policje by mu wytłumaczyła co i jak(grins) uzyskalam troche spokoju(grins)(grins)
MiJa
Cisza nocna obowiązuje od 22-6 . A remont od czasu do czasu trzeba zrobić. Bez przesady . U nas jak sąsiedzi remontowali a był np. czas drzemki popołudniowej dzieci to zeszłam i grzecznie zapytałam czy dałoby się teraz np. przez godzinę czy dwie robić coś bez wiercenia czy stukania. Podobnie wieczorem szłam i pytałam do której planują robić ,żebym wiedziała kiedy mogę położyć dzieci. I to ja dostosowywałam swój plan dnia do ich remontu a nie oni remont do mojego dnia. Nie wyobrażam sobie jakbym robiła remont ,żeby ktoś mi powiedział ,że w sobotę czy niedzielę mam przerwać. Mam siedzieć np. w odrapanych scianach na wiaderkach z farbą bo komuś nieodpowiada stukanie? Wolnoć Tomku w swoim domku(grins)
Magdzik
No niestety, ale @Mija ma rację(grins)
MaLaCzarna
Oj Kochana nic nie zrobisz! Nikt nie musi się tłumaczyć z remontu.
U nas sąsiedzi potrafią wiercić w ścianie w niedzielę i co mamy z tym zrobić? Uśpię dziecko a za chwilę walenie. Takie życie!
Ludzie odkładają wszystko na weekendy bo wtedy mają więcej czasu. Mogą robić to co chcą do 22 godziny. Wolność Tomku w swoim domku!
monilajsa
(prezent) Zgadzam si e z @MiJa my obecnie mamy remont, tzn kuchnia już jest gotowa, teraz łazienka. Będzie zdzieranie ze ścian, wiercenie trzaskanie itp Zrobimy hałas...Poinformowałam najbliższych sąsiadów o remoncie i nikt nie ma nam za złe hałasu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.