Menu

Kredyt

W jakiej walucie waszym zdaniem lepiej wziąść kredyt? W złotówkach czy może lepiej we frankach?

Ju25lka
 525  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

pożyczka kredyt pieniądze

Odpowiedzi

artanis
Nadal kredyt W CHF wydaje się tańszy, ale ta różnica w wysokości rat jest coraz mniejsza. Podobno kredyty we frankach mają podrożeć, co za tym idzie, najlepiej wziąć kredyt, który bezpłatnie można przewalutować. Z tego co się orientuję - Millenium oferuje taką możliwość (w okresie spłaty można raz przewalutować dowolnie bez ponoszenia kosztów)
mumczinx
Odnośnie darmowego pierwszego przewalutowania to większość banków ma taką opcję w swojej ofercie wszystko zależy od tego jakiego typu kredyt chcesz wziąść i w jakiej kwocie.
Anusia
My wzięliśmy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, bo na wymarzone nie starczyło z tego co zostało po sprzedaży poprzedniego. Kredyt mamy na 8 lat, braliśmy w CHF i póki co nie żałujemy. Złoty ciągle się umacnia i jednak stopa procentowa franków w porównaniu do euro i złotego nadal jest niższa.
Matina
Moi znajomi też wzięli kredyt w CHF i są bardzo zadowoleni.
feminista
Witam
Bank Millenium daje kredyt w CHF przy min wkładzie własnym 35% - LTV, loan to value. Kredyt we frankach jest tańszy, warto o niego zawalczyć, banki, które nie wymagają wkładu własnego to, BOŚ, Deutsche-Bank, mBank, MultiBank i Polbank. Polecam je w kolejności w jakiej podałem.
AnnaZZ
Też słyszałam że nadal opłaca się brać kredyt we CHF, bo są niższe raty, ale niestety po ostatnich wydarzeniach na giełdzie banki żądają zabezpieczeń od osób ubiegających się o kredyt w tej walucie w wysokości nawet 30 % wkładu własnego. ..... A jeszcze do niedawna można było dostać kredyt na 120% wartości nieruchomości, ale to wszystko się zmienia i to jak krótkim czasie.
Misia80
my mamy w złotówkach
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.