Menu

kręgosłup po porodzie

Jestem miesiąc po porodzie (poród naturalny). Od pewnego czasu boli mnie kręgosłup w okolicy pośladków, największy ból odczuwam kiedy siedzę. Kiedy się nachylę, także mam problem z wyprostowaniem. Czy to normalne? czy to z czasem samo minie?

kajtek
 965  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie kręgosłup ból

Odpowiedzi

xkasiulax
Nie wiem,W sumie po porodzie miałam bóle w okolicy kręgosłupa ale minęły dość szybko Mój M masował mi plecy pomagało (kciuki)
beatka7623
Ja tez miałam bóle kręgosłupa po pierwszej córci Niestety ona już ma 15 lat a ja dalej cierpię Więc nie wiem czy minie czy nie Życzę żeby minęło bo ogólnie to nie jest do wytrzymania :(
agnieszka79
Mnie też bolał kręgosłup,właśnie jak byłam nachylona miałam problemy z wyprostowaniem się.Minęły mi jakoś 3 miesiące po porodzie.Pomagały masaże.
amalka
Ja przybrałam tylko 8 kg więc się nie nadźwigałam a i poród był wspaniały... Jakoś te wszystkie "komplikacje"- bóle kręgosłupa i silne skurcze macicy w połogu mnie ominęły... Życzę dużo zdrówka i lepszego samopoczucia (kwiatek)
lola86
mnie kręgosłup i kość ogonowa bolała 3 miesiące
asiunia83
ja też mam bóle kręgosłupa i minęło już siedem miesięcy ale wydaje mi się że to może u mnie od znieczulenia w kręgosłup. w szpitalu po porodzie dziewczyny od razu narzekały ma ból kręgosłupa to lekarz powiedział że to od nagłego spadku masy ciała i że to minie samo
babooshka
Oj tak, mnie też bolał ale tak najbardziej to przez pierwsze 3-4 m-ce po porodzie (potem co jakiś czas też).Polecam Ci masaże, ale dopiero jak skończy się u Ciebie połóg...(wcześniej nie wskazane bo krwawienie może się nasilić).Poza tym jest taka zasada by się nie schylać tylko kucać (unikając napinania mięśni przykręgosłupowych).Dobrym ćwiczeniem jest tzw. "koci-grzbiet" no i inne.
babooshka
@Kituś, nie chodzi o roztkliwianie tylko o zaradzenie problemowi, kręgosłup kręgosłupowi nierówny (bo jeśli ktoś ma poważną wadę postawy lub wysunie mu się krąg to co wtedy?)lepiej skorzystać z pomocy fachowców i choć trochę sobie ulżyć(grins)
wiola0912
ja nie miałąm nigdy wad postawy ale pare dni w miesiacu tez mnie boli pomogły mi plastry rozgrzewajace nakleja sie tam gdzie boli i po 2 dniach sciaga
kajtek
Dziękuję ślicznie (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.