Menu

Krew pepowinowa

Czy któras mama zdecydowała sie przechowywanie krwi pępowinowej? Ja myslałam nad tym bedąc w ciaży ale gdy sie zaczełam dowiadywac o wszystkim to az mi włosy dęba staneły. To jest strasznie drogie wiec ze smutkiem musiałam zrezygowac z tego.

daryjka87poznan
 937  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

krew pępowinowa bank komórek macierzystych

Odpowiedzi

Mysiaa
ja też o tym myślałam , ale jak się dowiedziałam ile kosztuje, niestety musiałam zrezygnować :/
beatka7623
Ja o tym myślałam ale nie za bardzo orientuję się gdzie i za ile Słyszałam ze to droga inwestycja I nie wiedziałam jak to się załatwia (pout)
rozowa82
no włąnsie ile taka przyjemność??
Aneta50209
Ceny przechowywania krwi są naprawdę chore!!! Jak ma na to być stać ludzi z biedniejszych rodzin???????? Tylko bogatss mogą sobie niestety na to pozwolić a reszcie to pozostaje się modlić żeby nigdy nie okazało się że będzie potrzebna dla dziecka!!! To prawia dyskryminacja!!
Aneta50209
Preparatyka, zamrożenie i przechowywanie w pierwszym roku kosztuje 2950zł / jest to bardzo konkurencyjna cena/Coroczna opłata za przechowywanie preparatu (od drugiego roku) 395zł

Jednorazowa opłata za dłuższe okresy przechowywanie wynosi:
17 lat (do osiągnięcia pełnoletności przez dziecko) 4400zł
99 lat (dożywotni okres przechowywania) 7800zł
W momencie podpisywania umowy płacona jest tylko przedpłata w wysokości 500zł. Pozostała kwota w wysokości 2450zł jest uiszczana po spreparowaniu i zamrożeniu krwi pępowinowej. Po podpisaniu umowy i wpłaceniu przedpłaty Pacjentka otrzyma specjalny zestaw do pobrania krwi pępowinowej, który zabiera ze sobą do porodu (pojemnik - przechowywany w temperaturze pokojowej). Jedynie trzeba pamiętać o zabraniu zestawu ze sobą do szpitala w dniu porodu. Bank krwi we własnym zakresie odbiera pobraną krew pępowinową .
daryjka87poznan
Aneta50209 ładnie to opisała wiec nie bede juz pisac ile ta przyjemnosc.
slodkadagusia
może to jest dobre. warto by było przechowywać krew pępowinową. ale ciekawe kogo na to stać! to jest naprawdę dyskryminacja biedniejszych. a poza tym dziewczyny! już powinnyśmy się przyzwyczaić do tego że tylko bogaci mają szansę na przetrwanie i przeżycie którejkolwiek z chorób!!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.