Menu

Krew pępowinowa

Wczoraj widziałam w wiadomościach informację na temat przechowywania krwi pępowinowej. Pobranie takiej krwi z pępowiny to koszt około 2 tysięcy złotych jednorazowo. Później co roku trzeba płacić 400 zł za przechowywanie tej krwi.

Opinie lekarzy na ten temat są podzielone.

Jedni mówią, że taka krew może później ratować życie dziecka, albo jego rodzeństwa.
Nie chodzi tylko o białaczkę, ale także o leczenie wielu innych chorób, na przykład anemii, guzów tkanki ocznej, tkanki nerwowej czy chłoniaków.

A inni lekarze twierdzą, że jest to naciąganie ludzi na pieniądze i że tej krwi pępowinowej jest za mało, żeby nią wyleczyć na przykład białaczkę. Co więcej nigdzie na świecie nie było do tej pory ani jednego przypadku białaczki wyleczonej za pomocą przeszczepienia własnej krwi pępowinowej.

Czy waszym zdaniem warto przechowywać krew pępowinową? Może zdecydowaliście się już na to albo macie taki zamiar w przyszłości?

carla1978
 1395  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie krew krew pępowinowa banki krwi

Odpowiedzi

krasna1
Ja bardzo chętnie zdecydowałabym się na przechowanie mojej krwi bo nigdy nie wiadomo co nas czeka w życiu.
Niestety są to na tyle duże pieniądze,że nic z tego.
Pewnie za kilka lat te koszta będą mniejsze,ale niestety ja juz nie będę w ciąży.
Będąc w temacie to ja też oglądałam wcześniej program na ten temat i o ile wiem to nikt jeszcze z tej krwi nie skorzystał.
Człowiek niby przekłada wszystko na pieniądze,ale pewne rzeczy są nie realne.Szczególnie gdy ma się kredyt hipoteczny na 25 lat i rodzinę czteroosobową!!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.