Menu

krew w kale:(

Witam was wszystkie:)Moje pytanie dotyczy krwi w kale moj synek ostatnio zrobil kupe z krwia wiec zadz do jego lekarki kazala mi podac lacidobaby i byl spokoj a dzis znowu ale bylo jej dosc duzo:(nawet nie mam nic na koncie zeby tam zadz:(Martwie sie bo to za czesto:(a w styczniu juz byl z tym w szpitalu ale to byla wtedy wina zelaza w plynie:(POMOCY:(Moze jakies badania kalu zrobic nie wiem(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)

natalka8811
 697  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie kupka z krwią

Odpowiedzi

StepByStep
Dzieci gorzej od dorosłych znoszą utratę krwi, nawet niezbyt wielką, zwłaszcza gdy krwawienie ma charakter ostry. Krwawienie z przewodu pokarmowego może być bardzo duże i zawsze wymaga pilnej diagnostyki i leczenia. Jeżeli dziecko nie ma objawów ostrej infekcji przewodu pokarmowego, stolce są prawidłowej konsystencji, a widoczna w nich krew jest krwią świeżą (wyraźnie czerwoną), to należy podejrzewać krwawienie z jelita grubego. Przyczyny tego stanu mogą być bardzo różne, od przyczyn banalnych, jak pęknięcie śluzówki w okolicy odbytu, spowodowane zaparciem, lub oddaniem dużego, twardego stolca, do przyczyn poważnych i potencjalnie zagrażających zdrowiu i życiu dziecka, takich jak wgłobienie jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego (colitis ulcerosa), polipowatość, czy tzw. uchyłek Meckela. Wśród przyczyn krwawień z dolnego odcinka przewodu pokarmowego wymienia się także: wady przewodu pokarmowego (np. zdwojenia jelit), naczyniaki przewodu pokarmowego, alergię pokarmową (zwłaszcza alergię na białko mleka krowiego), zaburzenia krzepnięcia krwi, szczeliny odbytu i wiele innych.


Kochanie to znalazłam na forum pediatrycznym... Migusiem do lekarza jedź
avilla1209
do lekarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
natalka8811
tylko ze nie ma mojej lekarki a inna to lewus serio:(bede go obserwowac(placze)
dzikakobieta
do lekarza
Kasia011085
jak zwykle zaczne dramatyzowac i powiem ,,że to moze byc :A)hemoroidy
B)colitis ulcerosa.......tzn.wrzodziejące zapalenie jelita grubego...mi sie tak zaczynało.....już od tamtej pory mineło 11 lat ..a ja jestem nadal chora na wrzody...ile synek ma lat??pozdrawiam!!jak chcesz cokolwiek wiedziec to pisz śmiało ospiszę....
avilla1209
idz do innego lakarza nie czekaj z tym nie wiadomo co to moze byc!
avilla1209
rozne przyczyny tego moga byc!ja bym nie czekala!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.