Menu

krwawienie w połogu

witam.obecnie jestem w 4 tyg połogu.przez 2 tyg miałam "książkowe" krwawienie, ze śluzem, coraz słabsze,i bardziej brunatne itp. jednak jakieś 2 tyg temu zaczęło mi się krwawienie bardziej "żywą" krwią. nie jest tego dużo- muszę zmienić 1 wkładkę na dzień ale zastanawia mnie to, że nie ma tam śluzu ani innych odchodów charakterystycznych dla połogu. nic mnie nie boli ani nie mam innych dziwnych objawów. dodam, że cały czas karmię piersią. a wizytę mam w środę dopiero...czy któraś z was też tak miała?

redblue
 854  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

połóg krwawienie

Odpowiedzi

monka21m
U mnie tak było. To znaczy razem z małymi skrzepami krwawiłam tydzien, potem miałam przerwę jakies 2 tygodnie nic, a potem kilka dni żywą krwią i koniec. Lekarz na kontroli powiedział, że wszystko w porządku
racjooleq
Ze spokojem, krwawienia będa się zmieniać:)
Podczas karmienia piersią tym bardziej bo szyciej sie "zwija" macica:)
To całkiem naturalne:)
Wyszły z Ciebie przez pierwsze 2 tygodnie - odchody poporodowe - stąd śluz:) Teraz cała ściana macicy się też będzie rekonstruowała i musi się ukrwić na nowo. Aż e w ciągłym ruchu jest to będzie krwawić:)
Ze spokojem, dopóki nie czujesz niepokojącego zapachu, albo nie widzisz, że wydzielina zmienia się w stan zapalny (poznasz na pewno) - to nie ma się czego obawiać:)
Co do podkładów - zmieniaj je częściej, pomysl też nad przejściem na podpaski - takie np na noc - są wygodniejsze a chłonność podobna - tylko nie z plastikiem na górze tylko opcja "soft"
W tym czasie łatwo o odparzenia i stany zapalne.
II polecam po każdej wizycie w WC się chociaż opłukać - przynosi to ulgę zdecydowanie - Nno i nie zastąpione szare mydło - biały jeleń w płynie - zdecydowanie przyspiesza gojenie:)
redblue
dzięki za pomoc:)
właśnie dziwiło mnie to , że nie mam innych niepokojących objawów. nawet zapach jest, jakby to powiedzieć, normalny-taki jak przy miesiączce.
po poprzednim porodzie krwawiłam 2 tyg i koniec a gdzieś wyczytałam, że taka świeża krew może świadczyć o tym, że nie wszystko się goi tak jak powinno. teraz już spokojniejsza poczekam do środy-zobaczymy co powie lekarz
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.