Menu

Kto ma większe prawa do dziecka?

Jakiś czas temu powiedziałam cioci że moja córka Zuzia nosi nazwisko mojego narzeczonego a nie moje. Stwierdziła że źle zrobiłam. Powiedziała że dając jej jego nazwisko to on ma większe prawa do dziecka gdybyśmy wrazie się rozstali (jak narazie nie mamy tego w planach:)) a nawet jeżeli jakimś cudem Zuzia zostałaby ze mną to nie będe miała alimentów. Ja się z tym nie zgadzam, przecież zawsze większe prawa należą się matce, a nazwisko raczej nie gra tu żadnej roli, tylko nie wiem jak z alimentami. Kto ma racie, ja czy ciocia?

justyna01
 1471  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem dziecko prawa do dziecka

Odpowiedzi

mycha2706
Ciocia nie bardzo racji.
Madzika
Prawa macie oboje dokładnie takie same gdyz w akcie urodzenie córki widniejesz jako matka a twój narzeczony jako ojciec. Z alimentami to jest tak ze jesli w razie rozstanie dziecko zostanie z toba i złozysz o przyznanie alimentów to bedzie je płacił ojciec a jesli córka zostanie z nim i on złozy o alimenty to ty bedziesz płacić. i nie ma znaczenie czyje nazwisko nosi dziecko.
mycha2706
ludu, ludu co to mi się tu napisało(krejzolka) Ciocia nie ma racji. Nie wiem skąd posiadła taką wiedzę, ale to bzdura.
daryjka87poznan
Ale ciocia Ci bujde pusciła.
domka
och te ciotki starej daty ,z lekka zacofane .......Ty masz rację .........
amalka
Jeżeli z jakiegoś powodu sąd nie ograniczy/ nie odbierze prawa do sprawowania opieki jednemu/ obojgu rodziców, oboje są sobie równi w tej kwestii.

@Geodzia (klaszcze)(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.