Menu

Kto rządzi

Mogę spokojnie powiedzieć, że moja 4- letnia córcia "ma charakterek". Często buntuje się przeciwko nam. Co więcej czasem mam wrażenie, że nami nawet czasem manipuluje, żeby rządzić w domu. Jak temu zapobiegać? Jak reagować na bunt i histerię?

carla1978
 679  2

Odpowiedzi

justa
Z pewnością nie ulegać i nie zgadzać się na takie zachowanie- dzieci 'próbują' swoich sił i tego na ile mogą sobie pozwolić - jakie granice postawimy takich musimy potem przestrzegać. Dużo cierpliwości i wytrwałości życzę :) Sobie zresztą też :)
kosia
Bunt i histeria to niestety normalny etap u większości dzieci - najlepiej cierpliwie przeczekać, ale oczywiście nie przyzwalać na takie zachowania. Zwracać uwagę, że tak nie wolno itd ale spokojnie. Nie krzycz nigdy na córeczkę w takiej sytuacji, bo ona potem uważa to za normalne - mama krzyczy więc i ja krzyczę. Dawaj córce wzór do naśladowania swoim zachowaniem. Jak dostaje jak to mówisz histerii to mów do niej spokojnie, może nawet trochę przycisz głos, będzie do od córki wymagało uspokojenia się, żeby mogła usłyszeć co mówisz. Życzę wiele cierpliwości i zapewniam cię, że to samo minie. Potem będziesz przechodziła kolejny bunt jak córka będzie nastolatką - wtedy będzie trudniej.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.