Menu

który to tydzień...

witam wszystkie Kobietki,mam pytanie co do tyg ciąży,wiem kiedy nastąpiło u mnie zapłodnienie,robiłam test owulacyjny a mój lekarz liczy mi termin od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki,wg mnie jest 5 tyg a wg niego już 7,5 nie podoba mi się te liczenie,no przeciez jest proste że nie zaszlam w ciążę podczas miesiączki bo nie bylo ku temu sprzyjającej sytuacji(spi)(grins) i chcialabym w karcie miec wpisane te tyg ktore rzeczywiscie sa,do tego pan dr mowi mi ze juz nie ma potrzeby brac kwasu foliowego bo to tylko do 5 tyg a ja juz jestem w 7 niby...nie wiem czy ktoras z Was tez miala taką sytuacje?a moze po prostu ja jestem ciemna....

domi26
 1434  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Partnerstwo i Rodzina ciąża

Odpowiedzi

moniula
ja tez tak mialam. lekarze licza od dnia ostatnej miesiaczki.
mammma
na usg wszystko się okaże. mi z miesiączki wychodził 7 tydzień, a byłam dopiero w czwartym, po tygodniu znowu wizyta, kolejne usg i dopiero było coś na monitorze widać. termin porodu miałam wyznaczony na podstawie wczesnego usg, a nie daty miesiączki (urodziłam 3 tyg. po tym terminie).
ulenka091987
kwas foliowy bierze się do 12 tygodnia ciąży, bądź można brać witaminy z większą ilością kwasu foliowego ja biore feminatal 800 bo lekarz mi tak kazał, a co do tygodnia ciąży to zawsze liczy się od dnia ostatniej miesiączki, za względu na to, że nie każda kobieta wie dokładnie kiedy w ciąże zaszła i nie każda ma regularny cykl, tak więc wychodzi że w dniu zapłodnienia jesteś już w drugim tygodniu ciąży, gdyby liczyć od dnia zapłodnienia ciąża trwałaby 38tygodni, a liczone jest 40, więc choćbyś nie chciała to termin i wiek ciąży będziesz miała liczony wg ostatniej miesiączki, takie są przyjęte reguły i zawsze tak będzie
moput
Tak właśnie :) Lekarze liczą od daty ostatniej miesiączki :))
mysia
dopiero usg moze wykazac ktory to prawidlowo tydzien.A lekarz zawsze wylicza od dnia ostatniej miesiaczki.A co do kwasu foliowego to bierz go nadal napewno Ci nie zaszkodzi(prezent)
domi26
dziekuję Kochane Jestescie,pozdrawiam
mammma
ja do końca 12 tyg. brałam kwas foliowy i nic więcej. później Feminatal N.
Tosia
zgadzam sie calkowicie z KASIA... kwas foliowy powinno sie brac przez cala ciaze oraz podczas karmienia piersia... moj ginekolog mowi ze uklad nerwowy dziecka rozwija sie przez cala ciaze i jeszcze po porodzie... i kwas foliowy jest bardzo wskazany... tez mam zwiekszona dawke feminatal800... :)..
I co do liczenia tez sie zgadzam...
jeny jak sie zgadzam dzisiaj :D.....
mammma
w moim przypadku (ryzyko konfliktu serologicznego i choroby hemolitycznej płodu lub poronienia) precyzyjne określenie wieku ciąży było niezwykle istotne. i termin porodu skorygowano za pomocą usg. zazwyczaj bierze sie pod uwage datę ostaniej miesiączki ale nie zawsze, zwłaszcza kiedy sa rozbieżności.
just24
Nie wiem jaki lekarz mógł stwierdzić, że nie warto barć kwasu foliowego po 5 tygodniu.... (zla) A ja myślałam, że mój 1 ginekolog był hm.... (grins)

Obecny ginekolog powiedział mi, że sam kwas foliowy należy brać do 12 tygodnia a potem zacząć łykać witaminy dla kobiet w ciąży. Najlepszym rozwiązaniem według niego są zestawy witamin, które w swoim składzie maja dodatkowo kwas foliowy.
Tak jak moje poprzedniczki polecam "Feminatal" - witaminy i składniki mineralne dla kobiet w ciąży i karmiących piersią (poza podstawowymi witaminami zawiera kwas+jod).
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.