Menu

Kubusie i inne soki marchwiowe

Cześć dziewczyny. Tak się zastanawiam czy dobrze jest pić soki marchwiowe w okresie ciąży. Ja piję jednak nie za dużo bo czytałam, że nadmiar witaminy A jest szkodliwy. Czy wiecie coś więcej na ten temat?

melka102
 2462  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża

Odpowiedzi

Mandarinios
Wiesz ja bardzo lubię soki owocowe, przecierowe takie jak np. Kubuś i nie uważam żebyś pijąc ich duże ilości wypijała również wartość witamin ponad ich dzienną normę. Wydaje mi się, że więcej szkody można robić pijąc "soki" zawierające konserwanty, aspartam (który jest bardzo szkodliwy) czy poprostu szkodliwe barwniki.
Mandarinios
zapomniałam dodać, że piłam takich soków duże ilości w trakcie ciąży i teraz w trakcie karmienia piersią.
irekzboralski
ja nie za bardzo lubię tego typu soki...wolę zdecydowanie kompoty i wodę i to też piłam w ciąży i przez cały okres karmienia
nathalia22
Ja jestem w 18 tyg,przeszłam już 2 ciąże i nigdy lekarz nie powiedział że są szkodliwe więc to bzdura, ponad to gdyby miały tyle konserwantów nie wolno by było podawać je maluchom !!!! Sami pediatrzy zalecają aby dziecko piło soki,skoro kubuś jest taki zły to są jeszcze z gerbera lub innych firm.
Owszem jeśli ktoś będzie kupował i pił soki za 2zł to jest tam mnóstwo konserwantów,ja do tej pory jadę na sokach bo nie mogę herbaty (jest mi po niej niedobrze) a woda niegazowana mi nie smakuje :/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.