Menu

Kupiłabyś swojemu dziecku lalkę anatomiczną?

Od pewnego czasu na rynku można znaleźć lalki dla dzieci, które zdecydowanie różnią się od tych tradycyjnych. Są to bowiem lalki ciężarne, rodzące lub z wyraźnie uwidocznionymi narządami płciowymi (zarówno w wersji męskiej jak i żeńskiej). U niektórych rodziców spotykają się one z akceptacją, u innych z odrzuceniem. Zwolennicy twierdzą, że lalka taka pomogłaby przełamać tabu seksualności w rodzinie i ułatwić rodzicom rozmowy na te tematy z dziećmi. Kupiłabyś dziecku taką lalkę?

Kupiłabyś dziecku lalkę anatomiczną?

NetMamaTeam Team
 830  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem lalka lalka anatomiczna

Odpowiedzi

Ada3610
Kupiłabym. W moim rodzinnym domu nie było tematów tabu. Miałam książki o tematyce płci, o dojrzewaniu itp.

Mój syn ma ponad dwa latka i wie jak wygląda ciało dziewczyny, a jak chłopaka.

W rodzinie mamy dziewczynkę, która mając 5 lat dopiero dowiedziała się, że chłopcy mają ,,co innego" - podczas przewijania mojego syna.
ada410
Runka napisała:
nie widze w tym problemu, ale nie zakupie takowe bo moj syn lalkami sie nie interesuje (chyba tylko po to aby im zajrzec pod sukienke (smiech) )

(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
alinagj1o2
Lalkę chłopca miałam jako dziecko .Mam synów ale gdyby była córka nie miała bym nic przeciw takim lalkom .Dla mnie jak każda inna .
goskapolak
To sprawa na tyle osobista i dość delikatna,że nie można dziecka odesłać do oglądania lalki czy czytania książki!
To chyba normalne,że dzieci widują swoich rodziców nago w domu.Jesli tak to mają pojęcie o drugorzędnych cechach płciowych.Po co więc ta lalka?
LaMandragora
Eudaimonia napisała:
Teamie Drogi, lalę chłopca, z penisem malutkim i wyraźnie zaznaczoną moszną kupiłam mojej Siostrze w Gorlicach w roku 1982. Co Wy na to?

Jeżeli potrzebna by mi była lala do poglądowej nauki płciowości, przeciwko zakupowi takiemu nic nie mam.

Szczęśliwie, książki mam cudnej urody. Z dziecięctwa mego jeszcze. Wszystko w nich jest, co dziecku - powiedzmy sześcioletniemu - do startu w życie jest niezbędne. Ja taką wiedzę otrzymałam. W wieku lat sześciu. O różnicach między płciami, o dojrzewaniu, o anatomii oraz poczęciu i rozwoju dziecka w łonie matki. Dwie książki temu służyły. I Rodzice moi, którym wiele mam do zarzucenia, ale pod tym względem mistrzostwo świata pokazali i chwała Im.

Mam nadzieję, że książki wystarczą. Jeśli nie, po lalę chętnie sięgnę.


Joasiu. Ja pamietam, ze takie lalki byly, jak bylam malym dzieckiem, wiec no... nie dziwi, ze mogly byc w 82 roku.... Ja jestem rocznik 79... i jako mala dziewczynka mialma bobaska (od cioci z Niemiec) wlasnie z peniskiem... a co...
Czy bym kupila...?
A czemu nie?
Moje dzieci wiedza, ze sa roznice miedzy chlopcem a dziewczynka.
Mama ma piersi i pochwe. One tez maja pochwe.
Ostatnio srednia mowi do mnie.
- Ze co? Ze niby ja sie urodzilam przez pochwe?
Ja jej...
- ano...
Wyraznie zdegustowana poszla to przetrawic w swoim pokoju.
Po czym pare dni pozniej slyszalam, jak tlumaczyla mlodszej, ze "Urodzilas sie przez pochwe baranie a nie przez brzuch"...
Dla mnie takie kwestie sa na tyle naturalne,... ze no nie widze w tym nic zlego.

Natomiast uwazam za duza przesade np. projekt gender, gdzie pluszowe pochwy i peniski daje sie dzieciom w przedszkolu do zabawy. Czy tez zacheca wrecz do masturbowania sie.
Jedno w drugie to plynna granica... ale jedno dla mnie jest ok, drugie ciutke za duzo.
To tak na marginesie tylko.
LaMandragora
goskapolak napisała:
To sprawa na tyle osobista i dość delikatna,że nie można dziecka odesłać do oglądania lalki czy czytania książki!
To chyba normalne,że dzieci widują swoich rodziców nago w domu.Jesli tak to mają pojęcie o drugorzędnych cechach płciowych.Po co więc ta lalka?


A tu racja...
W zasadzie moim zdaniem ta lalka nie powinna odgrywac roli edukacyjnej. Lalka jak lalka. Nie gorszy i nie bulwersuje, ale nie powinna byc traktowana jako edukowanie w sprawach seksualnosci.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.