Menu

Kwestia uświadamiania

Każdy teraz chce jak najwcześniej rozmawiać z dzieckiem o tych sprawach, tłumaczy się dzieciom wszystko prosto z mostu itd. Uważam to oczywiście za bardzo dobre, ale powiedzcie czy wasze mamy rozmawiały z wami otwarcie o sprawach związanych z seksem i o antykoncepcji? Bo ja nie miałam takiego szczęścia i aż zazdroszczę tym wszystkim dzieciom, które już od najmłodszych lat są edukowane pod tym względem. Ciekawa jestem czy to przyniesie korzyści czy wręcz przeciwnie? Czy może zbyt wielka wiedza o tych sprawach nie ośmieli dzieci do wcześniejszego zaczynania inicjacji? Bo jednak jak się czegoś nie wie to zostaje taki lęk przed nieznanym. Jakie jest wasze zdanie?

lusilla
 515  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie seks dzieci antykoncepcja uświadamianie

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Moi rodzice zawsze otwarcie rozmawiali ze mna na te tematy... Tak zreszta jak i ja to robie wzgledem moich corek...
Jak w szkole (na lekcji biologii) czy przygotowania do zycia w rodzinie (cos takiego tez bylo) ja juz i tak wszystko wiedzialam...
A moje zainteresowanie plcia przeciwna i chec podjecia zycia seksualnego nie wynikla z tej wiedzy, przyszla z innego kierunku... :):):)
panidomu
Ze mną mama nie rozmawiała - były to niewygodne tematy i już. Ale sobie poradziłam i bez tego. Z synkiem postaram się rozmawiać szczerze jak będzie pytać.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.