Menu

Kwiat *języki teściowej*

Dziewczyny ma któraś z Was ten kwiat doniczkowy? Ja mam biały. Wiem że jest kilka rodzajów tych białych, mój jak kwitnie to ma te *języczki* takie wąskie i podłużne.
I właśnie o to chciałam zapytać. Bo kwiat ten kwietnie mi co roku. Dwa lata temu dostałam w czerwcu na urodziny i miał ponad 15 białych kwiatów. Rok temu zakwitnął również w czerwcu i miał białych kwiatów 6, ale nie wszystkie naraz. Natomiast w tym roku mi zakwitnął i ma tylko 1 kwiat :(
I tak się zastanawiam, czy to ten kwiat ma że tak powiem raz lepszy raz gorszy czas, czyli 1 rok kwitnie super a potem odpoczywa np 2 lub 3 sezony by znowu zakwitnąć na maksa. Czy może po prostu źle go pielęgnuję i dlatego co roku ma mniej kwitnących kwiatów?
Napiszcie jak u Was to wygląda z kwiatem *języki teściowej*. Chodzi mi o ten biały.

Anulkaa
 850  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Dom i Ogród kwiaty doniczkowe

Odpowiedzi

Anulkaa
Jak dostałam go, to po kilku dniach go przesadziłam. I od tej pory już nie. Hmmm może to to, bo on się rozrósł i liści dużo przybyło. to automatycznie korzeni też. Dzięki za podpowiedź :)
halina21
hej :) ja mam ten kwiat właśnie biały i tez mi nie kwitnie co roku i jak doszłam to zależy od warunków słonka,gleby,podlewania i miejsca w doniczce jak ma dobre warunki to kwitnie ale jak coś mu trudniej to kwitnie mniej lub wcale .U nas po przeprowadzce kwiatek był na słonku i bardzo mu to odpowiadało (ale nie ostre słońce bo go spali) i miejsce mu odpowiadało i pięknie kwitł więc spróbuj go przesadzić tak by miał dużo miejsca i może przestaw w inne miejsce powodzenia bo kwiat piękny :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.