Menu

L4 po terminie ciąży

Termin mam na 19.08 i do tego dnia mam wystawione zwolnienie lekarskie, gdy się okarze że przechodze mój gin już mi powiedział, że nie będzie mógł mi wystawić nastepnego po terminie, więc mam pytanie co robiłyście w takiej sytuacji? Bo powiem szczerze brać urlop macierzyński przed urodzenie dziecka to wiadomo szkoda.

okim76
 727  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

zwolnienie lekarskie

Odpowiedzi

slonko2323
Ja też urodziłam po terminie i mi moj gin wystawił też do dnia porodu z tym że jak byłam u niego ponownie to dostałam znowu na tydzień a pozniej to w szpitalu mi już wystawili.
margie
no i ja urodziłam tydzień po terminie, po zwolnienie poszłam do mojego lekarza rodzinnego, wystawił bez problemu:)
okim76
Margie, ale powiedziałaś mu że jesteś po terminie i prosisz o zwolnienie, czy jednak podałaś jakiś powód choroby i dodatkowo, że jesteś po terminie?
Kapka84
Termin miałam na 3 marca 2008 r. urodziłam 17 przez CC i niestety lekarz nie wystawił mi zwolnienia. Dwa tygodnie (od 3 do 17) miałam niestety już macierzyński. Najwidoczniej wszystko zależy od lekarza.
okim76
Tak własnie wszystko zalezy od lekarza, czytałam w necie że w ZUS-ie nic do tego, bo naprawde nie wiedza kiedy dana ciężarna ma termin porodu, to tylko od lekarza zalezy czy chce pomóc czy nie, no jeżeli bede musiał to pójde do internistki, juz sobie sprawdziłam, ze 19.08 przyjmuje mam nadzieje, ze ona nie bedzie robiła mi żadnych problemów.

Dziekuje dziewczyny za rady(awve)(kwiatek)
margie
powiedziałam oczywiście że jestem po terminie, dał mi zwolnienie bez problemu!nabazgrała coś w karcie ze nogi puchną, ogolne przemeczenie, ociężałośc i takie tam....
kamilka86
ja bylam po terminie i tak wystawila mi zwolnienie jeszcze na tydzien poniewaz spodziewala sie ze wciagu tego tygodnia powinnam urodzic w koncu to nie moja wina ze dziecko nie chce przyjsc na swiat
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.