Menu

Labioplastyka

"W Australii i Nowej Zelandii, zresztą nie tylko tam, coraz popularniejsze stają się operacje plastyczne żeńskich narządów płciowych.
Prawdziwym numerem jeden ginekologii estetycznej jest labioplastyka, czyli zmiana rozmiarów/kształtów warg sromowych większych i mniejszych. Tylko nieco mniej popularne są waginoplastyka, czyli zabieg zwężania pochwy i wyeksponowanie punktu G. Rekonstruuje się też błony dziewicze i wykonuje operacje naprawcze u kobiet z obniżeniem narządów płciowych, np. macicy po wielokrotnych porodach.

O ile część operacji to konieczność, o tyle członkowie Royal Australian and New Zealand College of Obstetricians and Gynaecologists potępiają w swoim najnowszym oświadczeniu zabiegi przeprowadzane dla kaprysu. Twierdzą, że to niepotrzebne, drogie i niebezpieczne.

Zwolenniczkami poprawiania dla urody są najczęściej młode kobiety, które twierdzą, że wychowały się w dobie zachwalania perfekcyjnej urody i kulturze plastiku. Nie wierzą w hasło akceptowania siebie w wersji naturalnej."

Co o tym myślicie? Ja jak to przeczytałam to się przeraziłam...

hogata
 1815  9

Odpowiedzi

Marlena
Też się przeraziłam - poprawianie natury na siłę... bez sensu. O ile jakaś plastykę twarzy jestem w stanie zrozumieć - ale też uzasadnioną tak to w ogóle do mnie nie przemawia.
kasia13_archiwum
No... z ta blona dziewicza to nie takie glupie, biorac pod uwage, ze sa kultury, gdzie dziewczyna wychodzac za maz musi byc dziewica. Inaczej moze nawet zycie stracic. Mowie tu np. o kulturze muzulmanskiej.
kasia13_archiwum
Reszta wydaje mi sie smieszna...
kosia
@kasia13: a jak oni to sprawdzają? Jakaś komisja lekarska?
kasia13_archiwum
Kobieta powinna krwawic, i poplamione krwia majtki czy co tam sa dowodem, ze byla dziewica... Jakos to tak jest. Wiem, ze kobiety roznie oszukuja, np wsadzaja sobie do pochwy cos krwawego... roznie.
lipka70
Te kobiety już zupełnie powariowały
maxima
@kasia13: ja zupełnie nie krwawiłam podczas pierwszego razu - pamiętam jak dziś ! I przez to mogłabym stracić życie? Straszne!
kasia13_archiwum
No widzisz @maxima... to w takim muzulmanskim kraju mialabys przes... Niesteta tak jest. Coby sie o tych krajach nie mowilo, to jest ciemnota. Wiem, co mowie, bo mam meza muzulmanina. Na szczescie ja mieszkam tu, a nie tam. No i tu trzeba zyc zgodnie z zasadami tu a nie tam.
habibi
@Kasia13 ciemnotą to ciężko nazwać, dla mnie to barbarzyństwo i okrucieństwo. Nie mogę tego zrozumieć, btw z jakiego kraju pochodzi Twój Mąż?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.