Menu

laktacja

Gdy przystawia sie dziecko do piersi i ono zaczyna ssac, to daje sygnal, do mózgu ze potrzebuje mleka. A czy jak ściągam pokarm ręcznie, to też taki sygnał do mozgu trafia ?. Moze to głupie pytanie , ale zaczełam jakis czas temu karmić córke swoim pokarmem ale z butelki. ( tak jest znacznie szybciej i wygodniej ) Zawsze miałam BARDZO dużo pokarmu , a dziś wieczorem są go śladowe ilości... Zaczynam sie martwić ...

oOoanitaoOo
 1357  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie laktacja zanik pokarmu

Odpowiedzi

oOoanitaoOo
hęę.. nawet jeśli ściągałam pokarm do butelki ? jednorazowo sciagalam okolo 100 ml
oOoanitaoOo
aha, ok - dzieki za odpowiedz
ja80
tylko dzicko opróżnia mocno pierś. laktatotem tego nie zrobisz.
Jak chcesz by mleka bylo więcej musi częściej ściągac. lub dłużej trzymać laktator przy piersi.
Możesz też spróbowac wrócić do karmienia piersią.
sheryl
LAKTATOREM TEŻ MOŻNA UTRZYMAĆ LAKTACJĘ, tylko trzeba ściągać co 3 godziny regularnie, nawet w nocy. Bardzo wyczerpujące, no ale niektórym się udaje. Jest nawet forum na gazeta.pl "mamy karmiące inaczej" właśnie dziewczyny, które tylko karmią odciągając.
Żeby nie być gołosłowną, mi też się udało utrzymać laktację używając laktatora. Tylk, że po pewnym czasie nie miałam już siły machać wajchą co 3 godziny, więc odciągałam w większych odstępach czasowych - dlatego też mleko pojawiało się w dłuższych odstępach, tak więc częściowo dokarmiałam, bo dziecko musi jeść jednak częściej.
A, no i laktator wyciąga mniej mleka niż dziecko - jednak dziecko ssie skuteczniej. Ale da się utrzymać, przynajmniej częsciowo. Wiem, że niektóre położne twierdzą inaczej - może są sprzed epoki laktatorowej.
aneta1262
ja odciagalam mleko przez 2 miesiace laktatorem ale jest to bardzo meczoce bo trzeba odciagac co 3 godz ja pozniej robilam coraz wieksze odstepy bo nie dawalam juz rady i dokarmialam dzieci sztucznym mlekiem po 2 miesiacach dalam sobie spokoj bo moje maluszki doszly do swojej wagi
sheryl
No właśnie często tak się zdarza, jak mama karmi piersią i użyje laktatora, a tu nic, laktator nic nie jest w stania ściągnąć. Może to kwestia przyzwyczajenia piersi do laktatora (kilku prób)
Na początku idzie ciężko, trzeba cierpliwości, potem zaczyna się lać wiecej i więcej. Ja nie miałam problemu ze ściąganiem (przez parę miesięcy), ale na początku trzeba było trochę poczekać.
A dziecko faktycznie ściąga efektywniej - inna technika ssania.
sheryl
Ja odciągałam prawie 6 miesięcy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.