Menu

Laktator

Zastanawiam się czy warto kupować laktator - pomału staram się skompletować wszystko co może być mi potrzebne i bardzo proszę doświadczone już mamuśki o opinię - czy laktator to faktycznie rzecz niezbędna? I jaki wybrac w razie czego? Ręczny czy elektroniczny...

johanna
 752  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

laktator laktacja

Odpowiedzi

Smara26
ja byłam bardzo zadowolona z laktatora z Aventu:) jest to ręczny laktator i wcale nie musiałam się napracowac poniewaz tam są świetne przyssawki:)
ivka
Laktator to dla mnie osobiście rzecz niezbędna. Przekonalam się o tym przy pierwszym dziecku, a przy drugim było dokładnie tak samo. Miałam nawał, trzy razy zapalenie piersi (gorączka 41st, ból potworny, piersi jak kamienie). Zanim kupiłam laktator elektryczny to siedziałam nocami i ręcznie próbowałam ulżyć piersiom - koszmar. Ból i zmęczenie.
Potem kupiłam laktator elektryczny i poszło jak z płatka! Potem ściągałam i robiłam zapasy. Ale może nie kupuj na zapas - m oże to byc niepotrzebny wydatek - może tobie nie będzie potrzebny bo nie jest powiedziane, że będziesz miała tyle pokarmu! :)
maryanna
Kup dopiero po porodzie kiedy będziesz uważała że jest Ci niezbędny. Ja pożyczyłam od koleżanki i użyłam go dopiero w 5 miesiącu kiedy musiałam wyjść z domu bez maluszka. Dla mnie kupowanie przed porodem to po prostu zbędny wydatek pieniędzy.
monjuk
Ja używałam laktatora przy Maćku - przynosiło mi to ulgę nie do opisania. Inaczej chyba bym zwariowała z bólu. Teraz pewnie też się przyda :)
czarna
Ja używałam laktatora Lovi senso i byłam bardzo zadowolona. Ale tak jak radziły ci dziewczyny - lepiej nie kupuj na zapas tylko w razie potrzeby.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.