Menu

Lala przepadła jak kamień w wodę

Kurcze nie wiem jak pocieszyć córcię. Była z babcią na podwórku i miała ze sobą swoją lalę „bobaska” - niestety potem babcia poszła z córką po soczek do sklepu i lala oczywiście wyparowała. Teraz jest tylko płacz i lament. Mała nie chce bawić się niczym innym – zastanawiam się jak ją pocieszyć.

Ju25lka
 558  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

holka1709
Nam się zgubił niesforny miś! Najlepszy i największy przyjaciel mojego synka. Został zabrany na wycięczkę do Centrum Handlowego i również przepadł. Rozpacz była wielka, ale wytłumaczyliśmy, że pewnie wsiadlł do pociągu i sobie gdzieś podróżuje. Za jakiś czas znaleźliśmy w sklepie bardzo podobnego i po naradzeniu się z synkiem zakupiliśmy. Omówiliśmy opiekę nad przyjacielem i to, że trzeba go pilnować, bo sam nie da sobie rady. Korzyść teraz z tego taka, że synek pilnuje wielu rzeczy i dzilnie ponosi konskwencje gapiostwa i niedopilnowania. Zatem powodzenia i cierpliwości.
apologize
U nas było podobnie i tez łzy udało nam się opanowac dopiero po zakupie nowego – podobnego przyjaciela. :) Niestety dzieci bardzo się przywiązują do swoich zabawek – niektórych zniknięcia nawet nie zauważą ale jak coś lubia to nie ma zmiłuj się!
kasia13_archiwum
Chodzi o Anie?
kasia13_archiwum
Moze warto powiedziec, ze przyjaciel corci bardzo dlugo byl jej przyjacielem, no ale tak jak @holka juz wspomniala, np wzial urlop i podruzuje. Powiedziec jej tez, ze jest takie miejsce (sklep zabawkarski... lol), gdzie jest mnostwo pluszaczkow i na pewno jest tam ta jedyna, ktora czeka na dziecko. Wiec teraz trzeba ja tylko odnalezc (wytlumaczyc, ze to bedzie juz inny "przyjaciel", nowy, ale tez bardzo wierny). Niech dziecko sobie samo wybierze ukochanego przyjaciela. Nastepnym razem bedzie bardziej uwazac.
Inny fakt, ze roztargnienie zdarza sie rowniez doroslym. Nie tylko dzieci gubia rozne rzeczy... ;-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.