Menu

Lamblie, lamblioza.

Witam serdecznie,

Nie będę się rozwodzić nad problemem, z którym borykam się już od roku bo nie mam już naprawdę siły nawet o tym myśleć, psychicznie i fizycznie mnie to wykańcza, a mianowicie:

Czy wśród Mam na tym portalu (i nie tylko) jest taka osoba, która borykała się z lambliozą, zakażeniem lambliami, bądź dziecko? Walczę z tym i nie mogę usunąć ani ze swojego organizmu ani z organizmu dziecka. Brałam metronidazol, dziecko pyrantelum, następnie furazolidon, wyniki cały czas pozytywne. Każda rada cenna. Dziękuję i pozdrawiam.

sylwiad
 710  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie lamblioza lamblie

Odpowiedzi

Joanna30
Leczenie lambliozy powinno być prowadzone pod kontrolą i zgodnie z zaleceniami lekarza. Istnieje wiele schematów leczenia, zarówno pojedynczym lekiem, jak i dwoma na raz. Możliwe jest też stosowanie leków sekwencyjnie (jeden po drugim). Zwykle zaleca się, aby kurację powtarzać po 7-14 dniach przerwy. Cykl rozwojowy lamblii powoduje, że jedna kuracja może nie wyeliminować wszystkich pasożytów obecnych w przewodzie pokarmowym. Istnieje duży wybór leków skutecznych w lambliozie. Należą do nich między innymi: metronidazol, tinidazol, ornidazol, furazolidon, nifuratel i atebryna. Podane tu nazwy leków są nazwami chemicznymi - poszczególne preparaty mogą różnić się nazwami, pomimo, że zawierają tę samą substancję. Dobór preparatu, dawki oraz czasu i schematu leczenia należy do lekarza.
Lamblioza jest niekiedy oporna na leczenie lub daje nawroty. Przewlekłemu zakażeniu lub nawrotom choroby sprzyja istnienie u dziecka innych chorób żołądka i jelit, powodujących osłabienie zdolności obronnych przewodu pokarmowego. Wśród takich chorób wymienia się: celiakię, zakażenie Helicobacter pylori, niedobór immunoglobuliny IgA, błędy dietetyczne, zatrucia pokarmowe i nadużywanie alkoholu.
Ponadto utrzymywaniu się zakażenia Lamblia intestinalis bardzo sprzyja dieta bogata w słodycze oraz brak higieny osobistej (mycie rąk, oddzielne ręczniki i sztućce, mycie naczyń i sztućców gorącą wodą). Przyczyna nawrotów lambliozy mogą też być inni domownicy, będący nosicielami. Konieczne jest wówczas badanie całej rodziny polegające na wykonaniu u wszystkich domowników co najmniej trzykrotnego badania kału w kierunku obecności cyst lamblii (w odstępach czasu nie krótszych niż 7 dni). W przypadku potwierdzenia lambliozy powinno się leczyć jednocześnie wszystkich zarażonych, niezależnie od tego czy mają objawy czy nie. Znalazłam to w necie może się na coś przyda (awve)
Kajeczka
http://www.colonix.pl/paranil_jr.php
warto spróbować , ja jestem zadowolona z tego preparatu, moje dziecko czuje się bardzo dobrze, synek siostry także.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.