Menu

Lampka nocna

Dziewczyny, ciekawa jestem czy zapalałyście w nocy swoim pociechom lampki nocne??? I w jakim wieku dziecka przestałyście zapalać? Tak się zastanawiam właśnie, bo moja Monisia ma 10 miesięcy i chciałabym ją przestawić na niepalenie lampki... (smutna) Za to mam znajomą, której dziecko ma 2,5 roku i ona jeszcze cały czas pali w nocy lampkę, bo mały się tak przyzwyczaił, że po ciemku boi się spać i płacze jak jest ciemno... Co o tym myślicie?

Magdzik
 671  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta sen światło w nocy dziecko

Odpowiedzi

koza54
ja mojej na zaśnięcie też paliłam a później żeby już nie zapalać to przed snem karmiłam ją po ciemku i od razu do łóżeczka dawałam... jakoś dobrze to zniosła :)
zosiafia
Ja przestałam zapalać od kiedy Anielka nie budzi się w nocy, czyli od kiedy skończyła 2 miesiące.
zosiafia
Ale u nas w mieszkaniu jest właściwie dość jasno od ulicy...
Magdzik
No właśnie, też jestem zdania co @KaSiA13, ale moja mała się budzi w nocy i czasem się odkrywa z kołderki, więc jak lampka jest zapalona, to jak się przebudzę - widzę, czy jest przykryta czy odkopana... W sumie to też wygoda dla mnie(grins) Ale nie chciałabym, by potem bała się spać w ciemnościach(nigdy)
sweetnessa27
Nie zapalam bo to zaburza sen.Badania wykazały ,że substancje chemiczne w mózgu zmieniają się w ciemności,przystosowując ciało do snu...
korek221
Mój Grześ ma "lampkę" z czujnikiem wkładaną do gniazdka. Kapitalne urządzenie- świeci leciutkim zmieniającym się na różne kolorki światełkiem,ale tylko wtedy ,gdy jest ciemno. jak tylko się rozjaśnia to lampka gaśnie...No chyba,że wetknie się paluszek na czujnik(grins) ,wtedy lampeczka znów się włączy(kciuki)
karolincia
ja zapalałam tylko przez parę dni po przyjściu ze szpitala potem już spała bez światła
irekzboralski
ja około roczku przestała świecić w nocy lampkę
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.