Menu

leczenie kanałowe zębów mlecznych

Pawła bolał ząb, był dziś u dentystki i okazało się że ząbek w srodku pusty, z niezłą pruchnicą no i dentystka założyła mu trutkę i powiedziała że leczenie kanałowe, bo mleczaków się nie wyrywa, czy spotkałyście się z czymś takim??

ulenka091987
 1022  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie mleczaki leczenie kanałowe zęby

Odpowiedzi

jagoda30
Normalne plombowanie to tak ale kanał,nie
Tuptolek
my polmbowaliśmy
ulenka091987
plombe jedną mamy, ale byliśmy u innego dentysty i trochę mnie zdziwiło to leczenie kanałowe, ale poczytałam trochę i faktycznie mleczaki też leczy się kanałowo
syla
A widzisz ja byłam kiedyś z córką i pani mnie skasowała tyle że słów brak powiedziała ze leczyła kanałowo,no dobra ok .Po tyg. ząbek zaczął boleć pojechaliśmy do innego stomatologa i powiedziała że ten ząbek na pewno nie był leczony kanałowo a po drugie że mleczaków się nie leczy kanałowo,więc komu wierzyć.Jak przyjechaliśmy do domu poprosiłam męża by zadzwonił do tej poprzedniej co nas tak skasowała i zapytał ile u niej w gabinecie kosztuje leczenie kanałowe ząbka u trzy latka to odpowiedziała że kanałowo się nie leczy,wtedy mąż zapytał dlaczego mi skasowała niby za kanałowe leczenie 320zł to niewiedziała co ma odpowiedzieć i kazała przyjść i że 200 zł zwróci.
Iwona1977
Może się mylę ale jak leczyć mleczaka kanalowo skoro nie ma korzenia?
smerrfetka
coo????przecież zęby mleczne nie mają korzeni...Pierwsze słyszę .Lepiej idź do inego dentysty.
smerrfetka
HHhahah Iwonka to prawda bo mleczaki nie mają korzenia....O tym samym pomyślałysmy.
KlaudynaK
kompletna bzdura... strasznie naciągają ludzi...
o ząbki mleczne trzeba dbać od samego początku ich - jeszcze nie istnienia...
ulenka091987
w poniedziałek idziemy do innego dentysty tam gdzie zawsze chodzimy więc zobaczymy, tera byliśmy prywatnie więc może o wyciągnięcie kasy chodzi a tam na fundusz to się może wyjaśni :)
syla
@smerfetka no właśnie o to mi chodzi ten drugi stomatolog powiedział że zębów mlecznych się nie leczy kanałowo bo nie mają korzenia,a ta pierwsza po prostu chciała nas naciągnąć i tyle
Agunia
przeciez zeby mleczne maja korzenie, ktore znim zab wypadnie, to sie rozpuszczaja i dlatego ich nie widzim. kanalowo bardzo rzadko leczy sie mleczaki, poniewaz przy takim leczeniu mozna uszkodzic zawiazek zeba stalego znajdujacy sie pod mleczakiem.
Agunia
link do artykulu o budowie oraz mozliwosca=iach leczenia zebow mlecznych : http://tnij.org/ukej
goskapolak
Moja córka miała popsutego mleczaka i dentystka oczyściła go i stwierdziła,że dziura jest za duża by ją plombować.Kazała po każdym posiłku myć zęby i płukać dentoseptem a w razie bólu zgłosić się.Ząb wypadł a na jego miejscu jest zdrowy ząbek.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.