Menu

leczenie kanałowe zębów mlecznych

Pawła bolał ząb, był dziś u dentystki i okazało się że ząbek w srodku pusty, z niezłą pruchnicą no i dentystka założyła mu trutkę i powiedziała że leczenie kanałowe, bo mleczaków się nie wyrywa, czy spotkałyście się z czymś takim??

ulenka091987
 1085  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie mleczaki leczenie kanałowe zęby

Odpowiedzi

jagoda30
Normalne plombowanie to tak ale kanał,nie
Tuptolek
my polmbowaliśmy
ulenka091987
plombe jedną mamy, ale byliśmy u innego dentysty i trochę mnie zdziwiło to leczenie kanałowe, ale poczytałam trochę i faktycznie mleczaki też leczy się kanałowo
syla
A widzisz ja byłam kiedyś z córką i pani mnie skasowała tyle że słów brak powiedziała ze leczyła kanałowo,no dobra ok .Po tyg. ząbek zaczął boleć pojechaliśmy do innego stomatologa i powiedziała że ten ząbek na pewno nie był leczony kanałowo a po drugie że mleczaków się nie leczy kanałowo,więc komu wierzyć.Jak przyjechaliśmy do domu poprosiłam męża by zadzwonił do tej poprzedniej co nas tak skasowała i zapytał ile u niej w gabinecie kosztuje leczenie kanałowe ząbka u trzy latka to odpowiedziała że kanałowo się nie leczy,wtedy mąż zapytał dlaczego mi skasowała niby za kanałowe leczenie 320zł to niewiedziała co ma odpowiedzieć i kazała przyjść i że 200 zł zwróci.
Iwona1977
Może się mylę ale jak leczyć mleczaka kanalowo skoro nie ma korzenia?
KlaudynaK
kompletna bzdura... strasznie naciągają ludzi...
o ząbki mleczne trzeba dbać od samego początku ich - jeszcze nie istnienia...
ulenka091987
w poniedziałek idziemy do innego dentysty tam gdzie zawsze chodzimy więc zobaczymy, tera byliśmy prywatnie więc może o wyciągnięcie kasy chodzi a tam na fundusz to się może wyjaśni :)
syla
@smerfetka no właśnie o to mi chodzi ten drugi stomatolog powiedział że zębów mlecznych się nie leczy kanałowo bo nie mają korzenia,a ta pierwsza po prostu chciała nas naciągnąć i tyle
Agunia
przeciez zeby mleczne maja korzenie, ktore znim zab wypadnie, to sie rozpuszczaja i dlatego ich nie widzim. kanalowo bardzo rzadko leczy sie mleczaki, poniewaz przy takim leczeniu mozna uszkodzic zawiazek zeba stalego znajdujacy sie pod mleczakiem.
Agunia
link do artykulu o budowie oraz mozliwosca=iach leczenia zebow mlecznych : http://tnij.org/ukej
goskapolak
Moja córka miała popsutego mleczaka i dentystka oczyściła go i stwierdziła,że dziura jest za duża by ją plombować.Kazała po każdym posiłku myć zęby i płukać dentoseptem a w razie bólu zgłosić się.Ząb wypadł a na jego miejscu jest zdrowy ząbek.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.