Menu

Leczenie zębów w ciąży.

Zepsuł mi się ząb i muszę go wyleczyć przed porodem. To tylko borowanie, więc teoretycznie przeżyję bez znieczulenia. Wolałabym jednak zrobić w znieczuleniu. Czy to może mieć jakiś wpływ na dziecko?

dagmara123
 2248  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie znieczulenie ciąża ból zęby borowanie ząb

Odpowiedzi

ewelinan
Jest taka teoria, że w ciąży lepiej leczyć zęba przy odpowiednim znieczuleniu niż nie leczyć w cale, bo może być on źródłem różnych zakażeń. Tak więc śmiało możesz poprosić o znieczulenie ale uprzedź, że jesteś w ciąży.
Natty
Najlepiej jak zapytasz wcześniej swojego lekarza, na pewno posłuży Ci dobrą radą. Jednak uważam, że nie ma się czym przejmować, bo więcej szkód wywołają zęby nieleczone.
PaniMisiowa
Dziewczny maja rację, nie masz się czym przejmować jeśli chodzi o znieczulenie :) Pozdrawiam.
Olka31
W 6 miesiącu musiałam wyleczyć jednego ząbka, oczywiście bez znieczulenia się nie obejdzie, bo bardzo boje się bólu, Poszłam do dentysty do którego chodzę od lat, namawiał mnie nawet na znieczulenie, nie czułam bólu a co najważniejsze nie byłam zestresowana, co dziecko bardzo wyczuwa u matki
kasia13_archiwum
W ciazy mozesz leczyc zeby rowniez ze znieczuleniem. Musisz tylko powiedziec lekarzowi, ze jestes w ciazy i on dobierze wtedy odpowiednie znieczulenie. Ja musialam leczyc jednego zeba w 3. miesiacu ciazy jak bylam z Yasmina w ciazy. Zadnej nam nie zaszkodzilo. Pozatym lekarze (w Niemczech) zawsze na poczatku ciazy przypominaja o wizycie kontrolnej u dentysty i jesli trzeba odpowiednim leczeniu.
Estera
Ja bałabym się korzystać z usług dentysty w ciąży. Znajoma ma aktualnie 14-letniego syna, z bardzo ciężko chorą wątrobą tylko dlatego, że będąc w ciąży zarazili ją żółtaczką:(
kasia13_archiwum
@Estera, a jaka gwarancje masz, ze jej nie zarazili u ginekologa podczas pobierania krwi np.?
kasia13_archiwum
@wiol07... Ty to jak Indianin... Indianin nie znac bolu!!!... ;-)
dagmara123
No i po wszystkim. Ząb wyleczony, czuję się dobrze. Znieczulenie musiało oczywiście być, bo ja taka twarda nie jestem :)

Estero, zostawić na potem nie mogłam, bo tak jak już dziewczyny pisały zepsuty ząb jest źródłem zakażeń. Bardzo szybko namnażają się tam bakterie. Mogłoby z tego być niepotrzebnie dużo problemów.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.