Menu

Leń

Jak skłonić trzynastolatkę do wykonywania różnych prac domowych?

Ania222
 727  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Wychowanie nastolatki

Odpowiedzi

ADAMSKA98
ma jurz swoje wymagania nie ,moj ojciec zawsze nam mowil ze jak chcemu cos miec nap;ciuch ,czy nawet loda musim na niego za pracowac ,ja tak robie jak ma moj 6 letni syn balagan u siebie w pokoju ucze go jurz ze ma miec czysto i wten sposub robie co napisalam odziwo skutkuje
ADAMSKA98
moj syn chetniej pomaga mi w kuchni bo pszynajmniej cos tam sobie podje
Ania222
Dzięki dziewczyny ,nie jest aż tak zle .Córka sie stara ,ale nie zawsze mysli o tym co robi.Jak każda nastolatka ma głowę pełną różnych myśli .
33anna
GROSIK(klaszcze)
33anna
myślę, że to taki przejściowy okres.... mam 15 sto letniego syna. Czasem wszystko chętnie zrobi, a czasem go wołami nie zaciągnę Dużo rozmawiaj z dzieckiem.
edyta12
U mnie również jest ciężko z pomocą starszych dzieci w domu,nigdy im się nie chce albo są zbyt zajęci,może porozmawiaj z nią poproś o pomoc,spróbuj wytłumaczyć.Życzę ci powodzenia.(kciuki)(kciuki)(kciuki)
Magdzik
Ja też czarno to widzę... Moja córeczka jest jeszcze za mała, ale napewno będzie znała swoje obowiązki w domu już od najmłodszych lat. Tak jak ja zostałam wychowana... BYła nas trójka rodzeństwa w domu i zawsze każde z nas wiedziało, co należy do jego obowiązków. Pomagaliśmy rodzicom odkąd byliśmy małymi smykami.

A myślę też, że okres buntu to okres buntu, ale jakieś zasady i obowiązki powinno dziecko mieć(grins)
33anna
Teoria, teoria, teoria..... a w praktyce to różnie wygląda. Pożyjecie - zobaczycie kochane. (prezent)
33anna
I nie mówię że mój syn nie ma obowiązków. MA i to sporo, ale jak ma wiele innych spraw, może ważniejszych , to pomoc schodzi na dalszy plan i ja to akurat rozumie. A jak ma czas i chęci to nawet po za obowiązkami dla nas jakąś kolacyjkę przygotuje,albo deserek.... (glodna)
Wierzcie mi , że młodzież ma tyle innych obowiązków i spraw związanych ze szkołą i zajęciami pozaszkolnymi , że rzadko jest czas na domowe obowiązki, a nie raz jest zwyczajnie przemęczony i też na niego nie naciskam. (kwiatek)
Magdzik
No ja też chodziłam do szkoły @anna(grins) I nawet dobrze się uczyłam, a wręcz bardzo dobrze - nie chwaląc się(smiech) I obowiązki szkolne - nauka, odrabianie lekcji - swoją drogą, a obowiązki domowe też swoją... Jakoś potrafiłam znaleźć czas i na to i na to. Tak zostałam wychowana(grins)
Magdzik
@KaSiA(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
33anna
@Magdzik, no właśnie jak się uczyłaś b.dobrze to nie musiałaś może aż tyle czasu poświęcać nauce i zajęciom pozalekcyjnym. A jak ktoś ma ciężko z nauką i musi poświęcić na to wiele czasu i energii, żeby jakoś w miarę to świadectwo zadowalało.....

No i każde dziecko jest inne (kwiatek)
Magdzik
@anna moja siostra już nie uczyła się tak dobrze jak, ja i też zawsze miała czas na jedno i na drugie. Musiała mieć(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.