Menu

leniwy synek...

witam was kochane mamusie!! Moj synek jest sraszznie leniwy albo to tak jest u dzieci w tym wieku otoz chodzi mi oto ze Gabrys niechce chodzic ani nic mowic czy mam powod do martwienia sie??? ma 13miesiecy dodam ze wczesniej mowil baba , tata a teraz nawet tego niechce mowic(pout)(pout)

Anita21
 628  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat dziecko

Odpowiedzi

loona20
z tym chodzeniem nie masz się co martwić mój zaczął chodzić gdy miał 14 i pół miesięcy tez pózno a z gadaniem to tez taka sprawa tez mówił tam tata mama baba itd... potem zaś cisza przez 2 miesiące a teraz 18 miesięcy i zaczyna coraz więcej ... myśle że nie masz się co martwić kochana :) (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
corcia
zgadzam sie z looną każde dziecko rozwija sie wswoim tempie
Circle
ponoć dziecko albo chodzi, albo gada. Niepokojące by było - gdyby zaczął chodzić, pochodził trochę i wrócił do raczkowania.
Nula139
Zgadzam się z dziewczynami,każde dziecko ma swoje tempo rozwoju,wiec nie masz powodów do zmartwień:)
Mandarinios
Mogę się założyć, że przestał mówić 'baba', 'tata' ale nabył jakieś nowe umiejętności np potrafi włożyć klocek do pudełka itp... Często tak się dzieje, ze dziecko w trakcie poznawania świata, jakby zapomina tego czego się nauczył wcześniej :) nie martw się jednak, to czego się nauczył to nadal potrafi, ale teraz zajmuje główkę nowymi umiejętnościami... Do dziecka trzeba też mówić dużo, opowiadać o czynnościach które się wykonuje itp... Choć zdarzają się dzieci oporne i mozesz do nich mówić i mówić , a one i tak w swoim czasie zaczną mówić.... Co do chodzenia to tak jak napisały dziewczyny - ma jeszcze czas :)
rozowa82
moja zaczęła chodzić ja miała 13 miesiecy ale za to gada jak najęta, za to cóki mojej szwagierki mając 22 miesiace neiwiele mówią wiec sie nie przejmuj, każde dziecko jest inne i rozwija sie we włąsnym tępie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.