Menu

Lepiej z poduszką czy bez?

Mój starszy synek jak był malutki spał na płasko bez żadnej poduszeczki. Teraz spodziewam się kolejnego dziecka i koleżanka mówiła mi o poduszkach w kształcie klina dla niemowląt. Co o tym myślicie? Czy któraś z was tego używała?

czarna
 1184  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem sen poduszka klin niemowle

Odpowiedzi

ivka
Moje maluchy śpią bez poduchy tylko w razie kataru podkładam im coś pod materac ale szczerze Ci powiem, że nie widziałam wcześniej takich poduszek. Może jakbym wiedziała to kto wie?
flora
Ja też słyszałam od znajomych o tej poduszce. Chroni niemowlę przed skrzywieniami kręgosłupa. Ja postanowiłam się w nią zaopatrzyć po tym jak dowiedziałam się, że ta poduszeczka zapewnia bezpieczeństwo przed zachłyśnięciem się dziecka. Produkt jest niedrogi, zapłaciłam za niego okolo 25 zł. Więc myśle, że warto.
flora
Aha i zapomniałam dodać, że poduszkę kupiłam w internecie na Allegro ;)
artanis
"Poduszka KLIN. Profilowany kształt sprawia, że jest wygodna i zdrowa dla Twojego dziecka. Otwory wentylacyjne umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Poduszka posiada białą poszewką frotte, zapinaną na zamek błyskawiczny. "

Zdania na temat jej działania są bardzo podzielone. Niektórzy uważają, ze spełnia swoje zadanie, inni - że robi dzieciom krzywdę. Poduszka może być przydatna jeśli dziecko ma problemy ulewaniem - taki trik stosuje się u dzieci z refluksem żołądkowo-przełykowym, nadmiernym ulewaniem itd. Można też podłożyć np. książki pod górne nogi łóżeczka - efekt podwyższenia podobny. Inni twierdzą znów, że dziecko zsuwa się z poduszki, pogłębiając tym samym asymetrie. Chociaż nie jest to jakiś duży koszt - ok 25zł, myślę, że warto wstrzymać się z zakupem i zaobserwować, czy poduszka jest potrzebna.
Marlena
Artanis ma rację... Kiedyś w ogóle takich wynalazków nie było dzieci spały na wznak i są zdrowe więc po co przedobrzać. Według mnie to niepotrzebne koszty... niewielkie ale jednak.
artanis
Marlena: ja nie jestem ogólnie przeciwna postępowi i nowym wynalazkom. Wydaje mi się jedynie, że jeśli nie mamy pewności czy coś jest potrzebne - nie ma sensu na siłę tego wprowadzać - zwłaszcza, że opinie na temat tego produktu są różne. Podejście 'kiedyś w ogóle takich wynalazków nie było...' też nie jest najlepsze, bo jeśli tak, to po co nosić tampony czy podpaski, skoro kiedyś nie było a kobiety jakoś sobie radziły. Jest naprawdę wiele świetnych, nowych produktów, które naprawdę ułatwiają życie - chociażby poduszka do karmienia - POLECAM.
Marlena
"Kiedyś w ogóle takich wynalazków nie było" dotyczyło bezpośrednio tych poduszek - nie tamponów i innych potrzebnych rzeczy, które ewidentnie ułatwiają nam życie - a co do poduszki to po prostu uważam, że jest to rzecz zbędna tym bardziej, że nie do końca jest pewne czy mają faktycznie dobry wpływ na dziecko czy nie. Ortopedzi wypowiadają się pochlebnie, tak jak kiedyś pochlebnie wypowiadali się że dziecko powinno spać na płasko. A co do poduszki do karmienia to i owszem - wygoda wielka tak samo jak poduszka dla ciężarnych mam - sama stosowałam i jestem bardzo zadowolona.
artanis
Gosiu - czytałam wiele opinii niezadowolonych matek z tego produktu, niektórym maleństwom wręcz szkodził.


A tak IMHO mój maluch śpi bez poduszki z prostej przyczyny - i tak głowę zawsze ma w innym miejscu łóżeczka:)
Monarri
Też się tym interesowałam przed porodem jeszcze - ale zrezygnowałam z powodu mieszanych uczuć.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.