Menu

lewatywa dla 2 tygodniowego maleństwa

Jak zrobić lewatywę 2 tygodniowemu maluszkowi? Chodzi mi o ilość wody i mydła (mam w płynie i w kostce nie wiem które lepsze), bo nie wiem jak to zrobić żeby nie było za dużo ani za mało. Inne metody typu oliwka+termometr, masaż brzuszka, machanie nóżkami ni działają :( a mały strasznie płacze i się męczy :( nie mogę na to patrzeć

Niegrzeczna
 3401  47

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem zaparcie lewatywa

Odpowiedzi

JUSTYNA300511
też uważam że wizyta u lekarza jest wskazana
Edytka85
Idź do lekarza, nie rób nic na własną rękę(smutna)
Matina
No chyba trochę za odważna jesteś.
babooshka
Nie rób absolutnie lewatywy, spróbuj innych sposobów, ciepłe powietrze z suszarki (wcześniej kładziesz dziecku pieluszkę na brzuszek) masaż zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ewent. pójdź z dzieckiem do lekarza, to jeszcze noworodek!
Joanna30
wizyta u lekarza konieczna nie zrobiłabym nic sama takiemu maleństwu mój synek tez cierpiał na zaparcia po wizycie u lekarza dowiedziałam sie co i jak mam robic zeby było mu lżej nie zwlekaj takie jestmoje zdanie co zrobisz to Twoja wola pozdrawiam (awve)
koza54
lewatywa dla takiego maleństwa (wow)(krejzolka) do lekarza jak nie możesz patrzeć jak się męczy!
babooshka
dokończę-ciepłe powietrze kierujesz na brzuszek, ale nie gorące tylko ciepłe (szum i ciepło pomagają), noszenie dziecka przytulonego do swojego brzucha (to metoda naszych babek ze wschodu) itp.
grazyna13
ja też uważm, że trzeba do lekarza, bo musi być przyczyn takich zaparć, w aptece można kupić zestaw do lewatywy. A może trzeba zmienić mleko!!!
Niegrzeczna
byłam u lekarza bo na pomysł lewatywy bez konsultacji nie wpadłam. Dostał czopki i syrop a jak nie pomoże po 2 razach mam delikatnie zrobić lewatywę :/ jeszcze nie wiem jak to zrobić bo się boję ale muszę mu jakoś pomóc
Joanna30
Podaj mu herbatke koperkową mozna ja stosowac u takich maluszków albo rumianek mojemu synkowi pomogły czopki glicerynowe:)
MiJa
w aptece popytaj(jeśli to skonsultowane z lekarzem)...są gotowe lewatywy do kupienia
Niegrzeczna
Czopek dostał, syrop też ma masowany i ogrzewany brzuszek od wczoraj i nic tylko krzyczy i się pręży albo odpoczywa i tak na zmianę. Wieczorem nic zrobić nie mogłam bo lekarza nie było więc z samego rana pojechaliśmy i jak te metody nie podziałają to ma być lewatywa a jak ona nic nie da to szpital :/ Lekarz kazał tylko najmniejszą gruszkę kupić i delikatnie to zrobić dobrze, że na pomysł wsadzenia całego czopka nie wpadł
Joanna30
To może spróbuj zrobic mu tą lewatywe skoro lekarz tak kazał współczuje Ci wiem co czujesz bo sama przez to przechodziłam (prezent)
emikacpi
dziwne (wow)(wow)
Niegrzeczna
Co do lekarza to pierwszy raz tam poszłam, jak bym była u siebie to bym wiedziała gdzie iść to raz a 2 na wsi to wybór niewielki jest. Mogliśmy iść do niego albo wcale to lepiej było iść. Mały nie ma wzdętego brzuszka i ogólnie okaz zdrowia, nie wygląda jak wcześniak tylko ma potworne zaparcie tyle co wiem od lekarza. Dać to jak nie to to tamto i the end
mala21
ja znając siebie to bym raczej od razu do szpitala pojechała:(
Matina
Ja bym jednak sie nie odważyła. To już chyba lepiej udac sie do szpitala.
JUSTYNA300511
lekarz kazał zrobić lewatywę jak już nic nie pomaga a nie powiedział Ci jak to zrobić? dziwne
Niegrzeczna
nie znam proporcji wody z mydłem bo to chyba nie bez znaczenia jest
Kasia1978
jejku współczuję maleństwu...jelitka mu się jeszcze dobrze nie rozwinęły...a tu już go atakują lewatywą....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.