Menu

Lewo czy praworęczne

Czy wasze dzieci są lewo czy praworęczne? Ciekawa jestem bo moja Ania jest ewidentnie leworęczna a Karola chyba będzie prawo ręczna, bo większość rzeczy chwyta w prawą rączkę.

Ju25lka
 526  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

praworęczność leworęczność

Odpowiedzi

mumczinx
Jest takie prawdopodobieństwo lecz może zdarzyć się i tak, że pisać będzie lewą a pozostałe czynności robic prawą. Mam koleżankę, która jest leworęczna i jej dwóch braci też jest leworęcznych mimo, że rodzice są praworęczni.
kasia13_archiwum
Fatima praworeczna.
Yasmina ewidentnie leworeczna. Wszystko robi wylacznie lewa reka i to juz od dawna... jeszcze zanim skonczyla 2 latka. Prawa reka sluzy tylko po to, aby cos chwycic (od czasu do czasu) i podac do lewej reki.
apologize
Alanek jest praworęczny a Kamilka to się dopiero okaże
Ania
Dziewczyny, nie próbujcie na siłę zmieniać dzieciom ich leworęczności, to tylko szkodzi!!!
mysia
zgadzam sie z Toba Aniu,nie mozna zmuszac dziecka do praworecznosci.moja mala tez jest leworeczna.poza tym mowi sie,ze ludzie leworeczni sa zdolniejsi.
kasia13_archiwum
@Aniu... nawet nie mam zamiaru... ;) Dla mnie to calkiem naturalne.
Ju25lka
@Aniu: Przecież nikt tu nawet o tym nie wspomniał!
Claudia
Ktoras z mam wspomniala kiedys,ze jej tesc próbuje oduczyć jej dziecko pisania lewa reka!!nie widze nic zlego i nienormalnego w leworecznosci. Sama jestem leworeczna,i nigdy nie mialam z tym zadnych problemow.Z opowiadan mamy wiem,ze w czasach kiedy Ona chodziala do szkoly bylo to doslownie tępione,i dzieci ktore byly leworeczne musialy sie uczyc pisac prawa reka...
boja
Z tego co widzę to Adam też będzie leworęczny.Po prostu jego lewa pół kula jest bardziej rozwinięta i dlatego tak jest. Ale to dla mnie bez różnicy.To nie choroba!
asli
Tymek jest leworęczny a Patryk praworęczny. Ale to Tymek ładniej pisze, ładniej rysuje... Mąż tez jest leworęczny więc to pewnie po nim o ile to dziedziczne...
kasia13_archiwum
A moja Fatima chodzi do szkoly waldorfskej, ktora jako pierwsza w Niemczech (juz w 1919 roku) dawala dzieciom wolny wybor... czy beda lewo- czy praworeczne.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.