Menu

Leżakowanie ...

Witam :-) Dziewczyny czy w 4 latkach jest leżakowanie. Moja córeczka przestała spać w dzień przed skończeniem 2 lat i zastanawiam się co to będzie jak będzie musiała spać w przedszkolu. Czy każde dziecko musi iść spać. Na czym polega to leżakowanie??? Czy Pani czyta jakąś bajeczkę dzieciom???

iwona1985
 768  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak przedszkole dziecko leżakowanie

Odpowiedzi

emikacpi
U nas była gruba 3 latków czyli maluszki i 4,5 latków czyli starszaków. Leżakowanie było tylko w grupie maluszków i tam leżakowanie polegało na tym że dziecko miało tylko spokojnie przeleżeć jakiś czas, pani im często czytała. Przeważnie większość dzieci zasypiała.... ja też się martwiłam ale dzieci w grupie bez rodzica zachowują się inaczej więc nie masz sie co martwić wydaje mi się że tylko 3 latki leżakują.
emikacpi
przepraszam za błędy NIE GRUBA tylko GRUPA :)
karolincia
To chyba zależy od przedszkola u nas w przedszkolu czterolatki nie leżakują
goskapolak
Leżakowanie polega w większości wypadków na spaniu:).Dzieci przebierają się w piżamki,panie rozkładają łóżka.Często czytają bajki.Jeśli są dzieci,które nie chcą spać zabierane są do innej sali albo na przedszkolny plac zabaw i tam zajmuje się nimi przedszkolanka.
Kto wie czy Twoja córka nie zacznie znowu spać w przedszkolu kiedy zobaczy,że dzieci śpią.Z moją córką tak było(kciuki)
Magda27
Leżakowanie tylko w pierwszej grupie czyli 3latki....
goskapolak
No z tym się nie zgodzę.Pracuje teraz w czterech przedszkolach i w każdym jest leżakowanie we wszytkich grupach oprócz sześciolatków.Ale one też po obiedzie kładą się na podłodze na kocach i słuchają bajek.
iwona1985
Byłam dzisiaj w przedszkolu i Maja nie będzie leżakowała.
sheryl
W 3 -latkach leżakowali, przypuszczam, że w 4-latkach też będą. Moje dziecko też w domu nie spało od 2 latek, a w przedszkolu zasypiało jak inni.
A, i nie ma obowiązku spania, trzeba tylko w spokoju leżeć. Panie czytają bajki albo puszczają relaksacyjną muzykę
karolcia514
w naszym przedszkolu tez jest leżakowanie ale wątpię by moja córcia chciała leżakować :)
Kordelia
U mojego syna w przedszkolu nie ma leżakowania, zamiast tego dzieci siedzą w kółku i słuchają bajek :)
rozowa82
tylko w maluszkach - 3- latkach
daryjka87poznan
Nie tylko w 3 latkach.
MamaMaya
a ja sie załamałam bo u nas w przedszkolu 3 latki nie lezakują! nie wiem jak to mozliwe! moja musi sie kimnac w czasie dnia bo potem jest nie do zycia... przeciez nie bedzie szla spac po porocie z przedszkola bo kto za nia usnie jak już przyjdzie pora na normalne spanie??? nie wiem co to za porzadki (pout)
goskapolak
Wiesz co,MamaMaya- wczoraj rozmawiałam sobie z dyrektorką jednego z przedszkoli w których prowadzę zajęcia na temat tego leżakowania.I dowiedziałam się,że teraz panuje "moda" na nie leżakowanie i dochodzi to tego,że pozycja przedszkola w rankingach wzrasta gdy nie ma leżakowania(wow).
Ale dyrektorka (mimo sugestii niektórych rodziców będących pod wpływem tej "mody") nie zrezygnowała z leżakowania bo uważa,że tak młody układ nerwowy potrzebuje odpoczynku w ciągu dnia.
W jej przzedszkolu nawet sześciolatki leżą po obiedzie na kocykach.I sporo z nich przysypia.

Wydaje mi się,że powinnaś o tym pogadać na zebraniu rodziców.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.