Menu

Leżakowanie w przedszkolu

Czy u waszych dzieci w przedszkolu leżakowanie jest obowiązkowe nawet jeśli dziecko już od dawna nie śpi w ciągu dnia? U nas panie przedszkolanki stwierdziły, że spać nie trzeba ale leżeć tak, bo to grupa i wszystkie dzieci mają robić to samo! Jakby nie mogły się w tym czasie cichutko pobawić, albo panie mogłyby poczytać im jakąś książkę... no powiedzcie same czy jest sens zmuszać dziecko do czegoś czego ono nie chce robić?!

holka1709
 1798  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak przedszkole leżakowanie

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Nie. Moja mlodsza jest juz od czerwca w przedszkolu (miala 26 m-cy jak poszla). Majac ok 14 m-cy przestala sypiac w dzien. Kiedy byla przyjmowana do przedszkola rozmawialam z przedszkolankami na ten temat i uslyszalam, ze to zaden problem. Ze jak nie bedzie chciala to nikt nie bedzie jej zmuszal. Jak to jest w praktyce? Sa dni, ze spi, a sa takie, ze nie. Nikt nie robi z tego problemu. Tylko mowia mi, ze np. dzis nie spala w dzien, to zeby wczesniej poszla wieczorem spac. O... i tyle.


Ze starsza, ktora chodzila do tego samego przedszkola mialam problem. Byla w innej grupie, z innymi przedszkolankami. Tam byl obowiazek lezakowania dla dzieci do 5. lat. Dla mojej Fatimy to byla istna tortura. Jak miala 4 lata zmienily sie przedszkolanki, i na tyle madre, ze wymyslily sposob na moja core. Ze jest bardzo opiekuncza to wykorzystywaly ja do usypiania mlodszych dzieci. A Fatima miala oczywiscie frajde.
kasia13_archiwum
Tzn. w przedszkolu moich corek kazda grupa przedszkolna ma 2 pomieszczenia do zabawy. W czasie lezakowania dzieci wypoczywaja w jednym, a te, ktore nie spia, moga sie bez przeszkod bawic w drugim...
Agula
Nie wiem jak jest teraz, ale gdy ja byłam w przedszkolu też nie lubiłam tak leżeć bezczynnie, gdy tyle absorbujących rzeczy było dookoła. Mama tłumaczyła mi że po jedzonku trzeba się zawsze położyć aby w brzuszku się ułożyło. Bo jak się nie ułoży to źle mi się będzie potem biegało :) Chyba to pomogło bo nie przypominam sobie aby leżakowanie było jakoś nieprzyjemne.
lara1982
W przedszkolu córki tez jest leżakowanie.Dzieci,które nie chcą spać muszą poleżec,ale pani czyta bajki lub włancza muzykę.Teraz dwa razy w tygodniu nie śpią wogóle bo mają w tych godzinach angielski.
mariola79
U mnie po obiedzie dzieci leza a Pani czyta bajeczke, albo puszcza bajke z kasety do słuchania. Ale trwa to krótko, bo to juz 5 cio latki i nie chca juz spac w dzien.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.