Menu

Leżenie na boczku

Kochane Netmamy.... Mój czteromiesięczny synuś, kiedy kładę go na boczku, mocno odchyla główkę do tyłu. Czy to normalne, czy Wasze pociechy też tak robiły....? Z góry dziękuję za odpowiedzi !

ania090680
 606  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem leżenie

Odpowiedzi

nikordia
kurcze! mój też tak śpi.
nie wiedziałam że to źle.
hmmm więc znów do lekarza...
JUSTYS
mój też tak spał i mu po jakimś czasie przeszło
A to znalazłam w necie:
Moja trzymiesięczna córeczka często układa się na boku w "rogalik", odchylając główkę do tyłu. Czytałem gdzieś, że powinno to zaniepokoić rodziców. Czy to prawda?
Taki objaw nie ma istotnego znaczenia, jeśli tylko nie towarzyszą mu inne - utrzymywanie się odruchów noworodkowych, wzmożone napięcie mięśniowe, niemożność podciągnięcia dziecka za rączki do siadu, stałe prostowanie i krzyżowanie nóżek itp. Proszę się uważnie przyjrzeć dziecku. Jeśli zauważy Pan u córki któryś z tych objawów, warto zgłosić się z nią do neurologa. A poza tym doradzałbym, by podczas najbliższej wizyty kontrolnej w przychodni powiedział Pan o tym, co Pana niepokoi, lekarzowi prowadzącemu.
emiliab
Niemowlaki nie powinny spać na boku ze względu na bioderka. Ortopeda nam powiedział, że maluch powinien spać na plecach lub brzuszku tak aby nóżki były ułożane na żabkę. Czyli szeroko.
ania090680
No to mnie wystraszyłyście. Jeszcze dziś odwiedzi nas lekarz. Dziękuję za pomoc.
Agula80
To nie jest normalne , proponuję wizytę o neurologa, on wszystko zbada i wyjasni i prawdopodobnie wyśłe na rehabilitację, moja tak miala i do skońćzenia 3 miesiąca życia nie wolno nam było ją kłąsc na brzuszku dopiero potem stopniowo, ale nie martw się, to aż tak groźnie nie musi wyglądać :)(prezent)(kwiatek)(aniol)(aniol)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.