Menu

leżenie na brzuszku

Mój mały uwielbia leżeć sobie na brzuszku, to jego ulubiona pozycja i nie miałabym nic przeciw ale wtedy ulewa mu sie a przecież nie kładę go tak zaraz po jedzeniu...

MamaMateuszka
 1912  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem ulewanie dziecko

Odpowiedzi

madusia
zazdroszcze CI-moj Wiktorek lubi tylko chwile lezec na brzuszku-to zalezy od jego humorku ile to jest ta chwila czy 5min.czy 15
MamaMateuszka
Ale jemu naprawdę dużo się ulewa, gdyby to była troszka to bym się nie przejmowała...
Ania
Ulewanie jest normalnym objawem pod warunkiem, że mały prawidłowo się rozwija, przybiera na wadze, nie traci apetytu a jego kupki mają prawidłowy wygląd i zapach. Inne powody ulewania:

* przekarmienie
* zbyt szybki wypływ pokarmu u matek karmiących piersią
* niewłaściwe ułożenie niemowlaka do karmienia
* zbyt szybko dziecko jest "pielęgnowane" po jedzeniu (zabawa, przewijanie itp.).
* nietolerancja pokarmu
* zbyt szybkie wprowadzenie nowej diety
* zatrucie pokarmowe
Jeśli jednak zaobserwowałas cos niepokojącego, skonsultuj to z lekarzem.
ODYNIECKA
Kładź małego trochę pod katem. Podłóż pod materacyk zwinięty kocyk, żeby główka leżąła trochę wyżej niż reszta ciałka. Nie może byc dużego konta bo będzie się zsuwał ale tak ok. 30 stopni.

Chłopcy szczególnie często mają tzw. refluks - jeszcze nie do końca rozwinięty ukad pokarmowy i zastwki, które normalnie nie przepuszczają pokarmu nie działają. (Mój synek dostawał syrop- też mu się strasznie ulewało). Wszystko się wyrówna z czasem.

Jak lekarz zobaczył mojego synka leżącego na brzuszku jeszcze w szpitalu to powiedział, że to jedyne dziecko na oddziale, które leży tak jak powinno. Nie rezygnuj!!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.