Menu

Liczenie

Jak nauczyć 7 letnie dziecko liczyć, dodawać, odejmować, może znacie jakieś sposoby??

lwica
 653  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Szkoła i Kształcenie nauka dziecko

Odpowiedzi

mycha2706
Na złotówkach... moja miała 4 lata jak sie nauczyła odejmować i doodawać... w ten własnie sposób.
ulenka091987
ja siostrze zawsze tłumaczyłam na cukierkach, albo lalkach, liczydło to też dobra rzecz
jola75
moze przez gry np rzucanie kostka czy karty.
koza54
najlepiej tak aby dziecko przy nauce dobrze się bawiło :)
Zana
mój 6-latek dodaje i odejmuje już na takim poziomie że jak jest godz 10.47 to potrafi mi odpowiedzieć że jest za 13 minut 11-ta .... gry edukacyjne,specjalne książeczki z zadaniami ,często sama zadaję mu proste matematyczne pytania ... dodam że czyta płynnie i pisze drukowanymi literami ...nawet jak jestem w wannie a ktoś na gg pisze to mi mówi kto pisze a ja mu mówię co odpisać ...tak ....chwalę się ...bo mam czym (grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)
monka21m
Najbardziej motywujące jest liczenie na pieniążkach. A tak poza tym to można liczyć wszystko: Kobiety w okularach, które mijacie w drodze do sklepu, czerwone samochody na skrzyżowaniu, cukierki, kwiatki w ogródku itd. Na pewno coś wymyślisz. A dziecko najłatwiej uczy się podczas zabawy
bobasekm
Mój syn bardzo wcześnie nauczył się liczyć, mnożyć i takie tam, bo jak siadał przed kompem i chciał jakaś grę to włączaliśmy mu właśnie takie edukacyjne i w jego przypadku poskutkowało. Tak samo było z ortografią. Na necie jest bardzo dużo takich gierek.
beata87
Ostatnio byłam na zajęciach z kynoterapii, dla tych co nie wiedzą to coś jak dogoterapia. Dziecko wyrzucało duzą kostką do gry. kulało ją. następnie liczyło ile jest kropek. po czym terapeutka kładła kostkę przed psem i on nogą wykulnął. dziecko liczyło i porównywało kto ma wiecej. Można też podliczać razem bądź odejmować w tak zabawny sposób Dodam że dziecku bardzo się to podobało!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.