Menu

Liszaj...

Hej dziewczyny. Mam taki problem na dłoni między palcami zrobiło mi się coś takiego jak liszaj... Bardzo swędzi a do lekarza nie mam kiedy już iść... Czy może któraś z was miała taki problem. Czym smarowałyście i czy jest to dostępne w aptece bez recepty ?

Beatka9316
 530  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie liszaj

Odpowiedzi

MaLaCzarna
Ja stawiam na świerzb ?
Beatka9316
Świerzb nie ... Widziałam już kiedyś u kogoś i to na pewno nie jest to... Nie wiem co to jest wygląda jak liszaj więc stawiam na to ale pewna nie jestem bo u lekarza nie byłam. Dlatego pytam czy któraś z was może ma z tym doświadczenia i wie czym można by to było smarować
MaLaCzarna
clortimazolum , ale to na receptę chyba jest . Najlepiej do lekarza.
Beatka9316
No wiem muszę iść do lekarza ale to dopiero w poniedziałek... Dzisiaj miałam pełno załatwień w urzędach i jeszcze cały weekend i chciała bym chociaż tak profilaktycznie czymś smarować żeby mi się to większe nie zrobiło...
Beatka9316
Ok dziękuję to muszę skoczyć do apteki :). No do lekarza na pewno pójdę ale dopiero w poniedziałek
tlolek
lepiej lekarza odwiedzić...u mnie w zeszłym roku coś podobnego się na dłoniach pokazał. Swędział, bolało, skóra pękała przez co co chwilę krew leciała. Okazało się że jest to alergia kontaktowa na środki chemiczne.
Doraźnie tak aby nie swędziało jedynie wapno
kropka07
to o co pytasz to moze byc wiele chorob...
liszaj to powazna choroba, moze najlepiej idz do lekarza albo zapytaj w aptece... zanim rozniesiesz to po klamkach w urzedach
oli28
clortimazolum smarować 3-4 razy dziennie.Clortimazolum jest bez recepty i cena ok bo ok 4zł
Beatka9316
Tlotek no właśnie mam tak samo.. swędzi, skóra pęka no w poniedziałek na pewno pójdę do lekarza
karolincia
Miałam coś podobnego od jednego środka chemicznego, myślałam że sie zadrapie.
tymianek
spróbuj maści z hydrokortyzonem (lek sterydowy)- jest przeciwświądowa i natłuszczająca, clotrimazol - jest lekiem przeciwgrzybiczym (antybiotyk).
tymianek
za szybko wcisnęłam "wyślij" (zla)
oba leki można dostać bez recepty, ale są to wówczas maści, które mają małą ilość substancji czynnej. Jako pierwszy kup hydrokortyzon, ponieważ nie wyjałowi Ci skóry, a dużej krzywdy też nie zrobi, jeżeli to nie liszaj.
sheryl
Ja miałam coś takiego (suche, jak liszaj, pękające) i to było uczulenie na mydło albo wodę w pracy. Smarowałam czymś tłustym.
jola8443
mój młody jak miał to dostał triderm z antybiotykiem bo clotrimazolum nie pomagało.
Beatka9316
Triderm to miałam kiedyś na zajady bo cały czas mi się robiły i to takie duże.. I pomogło :D. A wczoraj byłam w aptece i farmaceutka doradziła mi coś takiego jak Linoeparol smaruje od wczoraj wieczorem i już nie jest takie czerwone i nie swędzi :)
Beatka9316
No do lekarza pójdę ale w poniedziałek
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.