Menu

Love

Czym dla Was jest miłość???

Beki
 724  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Czas wolny i Sport miłość

Odpowiedzi

MiJa
swędzeniem serca ,którego nie da się podrapać(grins)
Beki
Dobre (grins)
KlaudynaK
dla mnie w tej chwili to zamkniętymi oczami, zatkanymi uszami, i blokadą jasnego myślenia! Jak mi się to wszystko odblokowało to miłość nie istnieje!
MiJa
KlaudynaK,Bestyjka...a co z miłością do dzieci...rodziców...dziadków...przyjaciół(grins)
kamila2400
...miłość to bzdura dostępna w filmach i tanich lekturach...jedyna miłość bezgraniczna i wieczna to miłość matki ,ojca ,do własnego dziecka.
Edytka85
Miłość jest czymś nie do opisania, czymś co trzeba przeżyć by to zrozumieć, i nie mam tu na myśli miłości do ojca, matki , dziecka tylko do tego jedynego człowieka. Człowieka, który staje się częścią nas samych. Miłość nas uskrzydla, pomaga wierzyć w niemożliwe. Nie potrafię określić dokładnie słowami czym jest dla mnie bo żeby to zrozumieć trzeba "to" poczuć, zapewne każdy z nas odczuwa ją inaczej niemniej jednak to najwspanialsze uczucie jakim można obdarować drugiego człowieka.
babooshka
hmm,jest bezgranicznym oddaniem, tęsknotą,świadomością że zawsze można polegać na sobie nawzajem,zawiera w sobie sedno życia...
xkasiulax
miłosc- kiedy dobro drugiego człowieka jest ważniejsze od naszego własnego.
aangelek21
Mój M mówi: "że miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na d...e!" (grins)
KlaudynaK
Zrozumiałam pytanie jako miłość przez zakochanie się... Kochanie dzieci, taka miłość jest bezgraniczna w każdej sekundzie życia! To nawet nie miłość to powiązanie. Podobno każda matka kocha swoje dziecko - jakie by nie było, ale to też nie prawda i o tym też niestety przekonałam się na własnej skórze... i na własne oczy w szpitalach... no ale to inny temat.
karolcia514
dla mnie miłość jest czymś wyjątkowym nie powtarzalnym.świadomością że zawsze można polegać na sobie a przede wszystkim dzięki naszej milosci mamy cudowna córeczkę która jest dla nas wszystkim ............
Edytka85
@Schokolade trafiłaś w sedno(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
ajrian
Ten cytat miałam od czasów licealnych przyczepiony nad biurkiem:

"Jeżeli naprawdę kocham jakąś osobę, kocham wszystkich, kocham świat, kocham życie. Jeżeli mogę powiedzieć do kogoś: "Kocham cię", muszę temu komuś powiedzieć: "Kocham w tobie wszystkich, przez ciebie kocham świat, kocham też samego siebie".

Z książki o wiele znaczącym tytule "o sztuce miłości" Ericha Fromma
renata29
Miłość jest najważniejszym wyborem w życiu.
Zakochanie to szaleństwo,miłość - spokój.
ajrian
Polecam tą książkę bo jest tam wiele mądrych jak kochać mądrze i szczęśliwie.

"Czynny charakter miłości - poza elementem dawania - ujawnia się w tym, że zawsze występują w niej pewne podstawowe składniki wspólne dla wszystkich jej form. Są to: troska, poczucie odpowiedzialności, poszanowanie i poznanie.

To, że miłość oznacza troskę, najwyraźniej można zaobserwować w miłości matki do dziecka. [...] Miłość jest czynnym zainteresowaniem się życiem i rozwojem tego, co kochamy. Jeżeli nie ma tego czynnego zainteresowania, nie ma miłości. [...]"
mycha2706
Górnolotne słowa padają a dla mnie miłość jest wtedy kiedy patrze na bałagan i chce mi się płakać i widzę bestialski uśmiech mojego R. który mówi:masz tendencje do robienia scen",kiedy robie obiad a On czyta mi po raz milionowy opowiadania Mrożka,kiedy podczas oglądania "Tak to leciało"śpiewamy w głos razem,kiedy przychodzi do domu w stanie wskazujacym i mówi myszko kocham Cię najbardziej na świecie,nie krzycz"już na mnie,mimo,że mam focha i nie mówię nic..
Kiedy patrze jak spia i mnie rozczulaja myślę sobie,że kocham tak bardzo,że już sie bardziej nie da... bo się nie da(grins)
elizka
Miłość jest wtedy, gdy dwoje ludzi potrafi się doskonale zrozumieć nie wypowiedziawszy ani jednego słowa. Miłość jest wtedy, gdy wiemy, że w drugiej osobie jest nasze schronienie. Miłość jest wtedy, gdy chcemy całym sobą żyć dla drugiej osoby. Miłość jest wtedy, kiedy wzajemne relacje między dwojgiem ludzi opierają się na zrozumieniu, na zaufaniu, na cierpliwości… Miłość jest potężna, ale powinna być też wyrozumiała i powinna umieć wybaczać.
(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)
Edytka85
@Mycha2706 to mnie zagięłaś(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.