Menu

Lubisz muzykę klasyczną?

Jedni ją uwielbiają, inni wręcz nie znoszą. Mówię tu o muzyce Bacha, Mozarta, Szopena i innych wielkich klasyków. Podobno słuchanie takiej muzyki podnosi iloraz inteligencji (niestety jak słyszałam jedynie podczas słuchania i na krótko potem) i korzystnie działa na dziecko w łonie matki. A jak to wygląda u Ciebie? Można u Ciebie w domu usłyszeć czasem jakąś klasyczną sonatę czy wręcz przeciwnie - unikasz jak ognia i zmykasz gdzie pieprz rośnie, gdy słyszysz symfoniczne dźwięki?

Ania
 845  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Czas wolny i Sport muzyka klasyczna

Odpowiedzi

goskapolak
Nie bardzo rozumiem jak można zupełnie nie lubić muzyki klasycznej.Przecież ta "klasyczna" pisana była także dla rozrywki,do tańca- jest piekna,rytmiczna i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.Rozumiem,że nie każdy jest w stanie wysłuchać od początku do końca np Requiem Mozarta ale wybór jest ogromny.Fakt,że ktoś jej nie lubi może być spowodowany tym,że jej nie zna.Jesli trafił na coś nie dla siebie (ja np nie trawię Szymanowskiego czy Liszta) to może to skutecznie go zniechęciło.
Ja poleciłabym klasyczne tańce do słuchania jak polonezy,mussete czy menuety- takich się u mnie słucha i takie gramy.Córka oczywiście czasem musi ćwiczyć jakieś "okropieństwa" zadane przez nauczyciela.
Wspomniana przez Ciebie sonata to piękny gatunek- bardzo go lubię.Niestety sonaty są głownie pisane na instrumenty smyczkowe- więc jedynie ich słuchamy.
clyde22
I w klasycznej są kawałki, które wymiatają.
mycha2706
Lubię sobie podumać przy muzyce klasycznej.
amalka
Nie jestem w stanie słuchać szlagierów niemieckich, przyśpiewek śląskich i szeroko rozumianej muzyki "ludowej" (góralskiej nie cierpię wyjątkowo mocno), natomiast jeśli chodzi o muzykę klasyczną- zależy. Nie każdy utwór mi się podoba. Uwielbiam "Ave Maria"- J.S. Bach, "Oda do radości"- Beethoven, Dla Elizy- "L.Van Beethoven"... i jeszcze kilka mniej znanych.
tlolek
namiętnie jej nie słucham ale też nie unikam.Jest pare utworów na dzwięk których po prostu odpływam.
Magdzik
Odpływam przy "Ave Maria", na każdym ślubie płaczę przy tym. Poza tym reszta niespecjalnie mnie wzrusza.
Magdzik
Zapomniałam o muzyce operowej... Pavarotti wymiata:)))
Tuptolek
Często puszczam Radio RMF Clasic tam leci taka muza
Ania111990
To zależy od nastroju. Czasami lubię posłuchać jakiegoś walca lub poloneza. A z kompozytorów to najbardziej lubię naszego Szopena i Mozarta.
jagoda30
nie cierpię oper,ale są takie które lubię,kocham Bocellego...
madzia1330
nie lubie , nie sluchalam , i sluchac raczej nie bede . Mam jeden gatunek muzyki ktory kocham i tylko i jedynie tego slucham ... moze jak bede starsza zmienie upodobania , aczkolwiek watpie, slucham jej od mlodych lat ... lecz nie mam nic do Ludzi ktorzy takowej muzyki sluchaja , kazdy ma swoje gusta i gusciki .:)
renata29
Jak mam okazję to słucham.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.